Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Kalisz. Obchody 70 rocznicy wybuchu II wojny

Galeria: Kalisz Włącz pokaz slajdów

 
Kalisz. Obchody 70 rocznicy wybuchu II wojny

Tytuł zdjęcia: Kalisz. Obchody 70 rocznicy wybuchu II wojny


Autor: Krzysztof Wydra
Data dodania: 2009-09-05
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 3056 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: 5 września br. roku o godz 10.00 w Kaliszu w ramach obchodów 70 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej zorganizowano widowisko historyczne zatytułowane "W te dni wrześniowe". Wszystko zaczęło się na Moście Kamiennym, gdzie padły pierwsze strzały. Grupy rekonstrukcji historycznej odegrały scenę przełamania szlabanu granicznego na granicy polsko-niemieckiej. Było dużo huku, dymu i zamieszania. W rezultacie nasze posterunki ustąpiły agresorowi. W widowisku tym brało udział ok. 40 osób.
Miejscowość: Kalisz
Kraina: Wielkopolska
Województwo: wielkopolskie
Schowaj mapę

Kalisz

Kalisz - drugie co do wielkości miasto w Wielkopolsce, ale za to najstarsze w Polsce. Położone przy prastarym Szlaku Bursztynowym nad rzeką Prosną. Kolebka Piastów. Wspaniałe zabytki i super atmosfera.
 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Kalisz. Obchody 70 rocznicy wybuchu II wojny
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Uważny obserwator szybko wypatrzy to czego nie widzą inni. Proszę spojrzeć na inne zdjęcia, a można tam ujrzeć współczesną broń jak: kbk AK, rkm D i km PK. Z drugiej strony patrząc w czasie widowiska z czegoś trzeba strzelać i to seriami, a ze Schmeissera MP-40 dzisiaj ciężko postrzelać. No chyba, że z repliki, którą można kupić za około 800 zł. :). Pozdrawiam serdecznie....

Autor: Krzysztof Wydra   Dodano: 2009-09-07  11:50:05
Pozwoliłem sobie zamieścić linka do tego zdjęcia na forum o gratach. Chciałem się upewnić, czy mnie oczy nie mylą. Ale to prawda! Zastanawiam się skąd Niemcy zajmujący Kalisz wytrzasnęli GAZa z lat '60. No cóż... Podobno w Kielcach partyzanci szykujący się do ataku na więzienie pili piwo z puszki.

Autor: Maciej Jelonek   Dodano: 2009-09-06  18:35:32
zobacz wszystkie komentarze w serwisie