Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Panorama Tykocina z Nadnarwiańskich łęgów

Galeria: Tykocin Włącz pokaz slajdów

 
Panorama Tykocina z Nadnarwiańskich łęgów

Tytuł zdjęcia: Panorama Tykocina z Nadnarwiańskich łęgów


Autor: Szymon Narożniak
Data dodania: 2012-08-02
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 13  Odsłon: 4296 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Zabawa telefonem komórkowym może być bardzo twórcza, a jej efekty zaskakujące. Zwłaszcza, że aparaty fotograficzne w naszych telefonach są coraz doskonalsze, a dostępne na rynku aplikacje sprawiają, że paleta dostępnych możliwości jest niemal nieograniczona. Powyżej przedstawiam próbkę takiej zabawy prezentującą, w nieco alternatywny sposób, uroki mojego ukochanego Tykocina. Ponieważ jest to jedno z moich ulubionych miasteczek w Polsce bywam tam dosyć często, zwłaszcza, że jest to także swego rodzaju brama na bagna Biebrzańskie, a także do Doliny Narwi. Wydawało mi się, że wszystko w Tykocinie już widziałem i wszystko sfotografowałem. Dzięki telefonowi okazało się, że nie.
Miejscowość: Tykocin
Kraina: Podlasie
Województwo: podlaskie
 
Schowaj mapę

Tykocin

Tykocin to bezsprzecznie jedno z najpiękniejszych miasteczek w Polsce. Zachowane zabytki oraz układ przestrzenny sprawiają, że jest to także najcenniejszy zespół architektoniczny na Białostocczyźnie i jeden z najcenniejszych w kraju.

W centrum miasteczka znajduje się stary rynek w kształcie wydłużonego trapezu, który jest osią miasteczka. Na jego środku stoi pomnik Stefana Czarnieckiego z 1763 r. dłuta Pierre Coudraya, będący jednym z pierwszych świeckich pomników w Polsce.

We wschodniej pierzei rynku znajduje się niezwykle reprezentacyjny barokowy kościół Świętej Trójcy z l. 1742 - 49 o układzie przestrzennym przypominającym świeckie założenia pałacowe z XVIII w. W miasteczku zachowała się także zabytkowa synagoga z 1642 r., w której mieści się muzeum judaistyczne oraz odbudowany z ruiny zamek wzniesiony w 2 poł. XV wieku.

Tykocin bywa często nazywany podbiałostockim Kazimierzem i trzeba przyznać, że trafne to stwierdzenie. Tutejszy klimat, malownicze położenie nad brzegiem Narwi, parterowe, drewniane domy z XVIII i XIX wieku, dominujący na uliczkach bruk sprawiają, że jest to jedno z najbardziej urokliwych miasteczek w Polsce.

 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Panorama Tykocina z Nadnarwiańskich łęgów
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych