Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Pojemniki na śmieci przed Wielką Synagogą w Tykocinie

Galeria: Tykocin Włącz pokaz slajdów

 
Pojemniki na śmieci przed Wielką Synagogą w Tykocinie

Tytuł zdjęcia: Pojemniki na śmieci przed Wielką Synagogą w Tykocinie


Autor: Szymon Narożniak
Data dodania: 2012-01-23
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 4035 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Miejscowość: Tykocin
Kraina: Podlasie
Województwo: podlaskie
Tagi: zaułki  
Schowaj mapę

Tykocin

Tykocin to bezsprzecznie jedno z najpiękniejszych miasteczek w Polsce. Zachowane zabytki oraz układ przestrzenny sprawiają, że jest to także najcenniejszy zespół architektoniczny na Białostocczyźnie i jeden z najcenniejszych w kraju.

W centrum miasteczka znajduje się stary rynek w kształcie wydłużonego trapezu, który jest osią miasteczka. Na jego środku stoi pomnik Stefana Czarnieckiego z 1763 r. dłuta Pierre Coudraya, będący jednym z pierwszych świeckich pomników w Polsce.

We wschodniej pierzei rynku znajduje się niezwykle reprezentacyjny barokowy kościół Świętej Trójcy z l. 1742 - 49 o układzie przestrzennym przypominającym świeckie założenia pałacowe z XVIII w. W miasteczku zachowała się także zabytkowa synagoga z 1642 r., w której mieści się muzeum judaistyczne oraz odbudowany z ruiny zamek wzniesiony w 2 poł. XV wieku.

Tykocin bywa często nazywany podbiałostockim Kazimierzem i trzeba przyznać, że trafne to stwierdzenie. Tutejszy klimat, malownicze położenie nad brzegiem Narwi, parterowe, drewniane domy z XVIII i XIX wieku, dominujący na uliczkach bruk sprawiają, że jest to jedno z najbardziej urokliwych miasteczek w Polsce.

 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Pojemniki na śmieci przed Wielką Synagogą w Tykocinie
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Oj te skróty myślowe:) Oczywiście, że zapraszam w realu ale na razie proszę obejrzeć lubuski, malowniczy śmietnik w Gorzowie :) Jak nie ma śmieci wokół i smrodu to aż tak mnie nie wkurzają, chociaż... :)

Autor: Natalia Pytko   Dodano: 2012-01-24  13:49:43
Z miłą chęcią zwłaszcza, że Ziemia Lubuska to dla mnie niemal tabula rasa :-). Czyżbyś potrzebowała gloryfikacji swojej najbliższej okolicy? W tym jestem podobno niezły ;-).

Autor: Szymon Narożniak   Dodano: 2012-01-24  09:49:10
Wpadniesz do mnie na chwilę?

Autor: Natalia Pytko   Dodano: 2012-01-23  22:02:38
Hmmm... a ja muszę powiedzieć, że widok takich kolorowych pojemników czasem zdaje mi się być wręcz malowniczym :-). Może przez to, że takich widoków pełno w Polsce, ja, miłośnik naszego kraju, poddałem ową scenę swego rodzaju gloryfikacji :-)))

Autor: Szymon Narożniak   Dodano: 2012-01-23  21:19:46
Że też nikt nie ma pomysłu na 'zasłonkę'. Do tej pory widziałam 2 dobre pomysły: w Zielonej Górze roślinność, w Oslo drewno. I tak złapałeś dobry moment - czysto wkoło.

Autor: Natalia Pytko   Dodano: 2012-01-23  18:31:42
zobacz wszystkie komentarze w serwisie