Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Panorama z Góry Gołdapskiej

Galeria: Gołdap Włącz pokaz slajdów

 
Panorama z Góry Gołdapskiej

Tytuł zdjęcia: Panorama z Góry Gołdapskiej


Autor: Szymon Narożniak
Data dodania: 2008-12-14
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 5051 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Góra Gołdapska (272 m.n.p.m.), zwana też Piękną Górą lub Górą Kalendarzową, to najbardziej okazałe wzniesienie Wzgórz Szeskich. Pomimo, że nie jest to najwyższe wniesienie tej krainy ma największą wysokość względną - góruje ponad 100 metrów nad odległą o 2 km Gołdapią i prawie 130 metrów nad pobliską doliną Gołdapy.
Miejscowość: Gołdap
Kraina: Mazury Garbate
Województwo: warmińsko-mazurskie
Tagi: punkty widokowe  
Schowaj mapę

Gołdap

Położona nad jeziorem o tej samej nazwie Gołdap posiada niezwykle dogodne warunki krajoznawcze do rozwoju turystyki. Większość tutejszych ośrodków wczasowych znajduje się nad jez. Gołdap, a stosunkowo mało zagospodarowana Puszcza Romincka, do której Gołdap stanowi naturalne wrota, nadal jest mało wykorzystana pod względem wypoczynkowym.

Co ciekawe miasto jest także centrum narciarstwa nizinnego w Polsce. Na położonej na południe od miasta Górze Gołdapskiej zwanej też Piękną Górą, znajdują się wyciągi narciarskie, skocznia oraz tor saneczkowy.

Samo miasto nie posiada cenniejszych zabytków architektury. Zachował się dawny regularny układ miejski, a najciekawszą budowlą zabytkową jest odbudowany ze zniszczeń wojennych gotycki kościół z końca XVI w. oraz domy z przeł. XVIII i XIX wieku przy ul. Górnej, Mazurskiej i Żeromskiego.

 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Panorama z Góry Gołdapskiej
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych