Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Okolice Zubrzycy Górnej - widok na Tatry

Galeria: Orawa Włącz pokaz slajdów

 
Okolice Zubrzycy Górnej - widok na Tatry

Tytuł zdjęcia: Okolice Zubrzycy Górnej - widok na Tatry


Autor: Szymon Narożniak
Data dodania: 2008-12-22
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 3247 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Panorama Tatr ze stoków Pasma Podhalańskiego na wschód od Zubrzycy Górnej. Nawet podczas słabej widoczności Tatry wydają się być na wyciągnięcie ręki. Orawskie pasma i pagórki to jedne z najlepszych punktów widokowych w Polsce i najbardziej niedoceniane przez turystów.
Kraina: Orawa
Województwo: małopolskie
Tagi: pola i łąki  
Schowaj mapę

Orawa

Polska Orawa rozpościera się u południowych skłonów Babiej Góry, która zamyka północny horyzont krainy. Od zachodu i południa ogranicza Orawę granica państwowa ze Słowacją a od wschodu Podhale.

Orawa to kraina Tatr i Babiej Góry, bo właśnie te pasma górskie dominują w jej krajobrazie. Niewielkie wzniesienia i pagórki rozpościerające się pomiędzy wioskami, pokryte szachownicą pól i lasów, to jedne z najlepszych punktów widokowych na polskim Podtatrzu. Szczególnie wznoszący się nad Orawką Groń godny jest polecenia, jako doskonały i wybitny punkt widokowy.

Orawa to także niewielkie, zagubione na stokach gór i obrzeżach wioseczek dzwonniczki burzowe, które nadają niepowtarzalny klimat tej krainie i są jedyne w swoim rodzaju. Orawa to chaty z wyżką, Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej i modrzewiowy kościółek, jak z bajki w Orawce.

 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych