Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Wysokie Brodno - zimujące na lodzie łabędzie

Galeria: Lisa Młyn Włącz pokaz slajdów

 
Wysokie Brodno - zimujące na lodzie łabędzie

Tytuł zdjęcia: Wysokie Brodno - zimujące na lodzie łabędzie


Autor: Szymon Narożniak
Data dodania: 2010-01-11
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 13  Odsłon: 3857 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Podczas tegorocznej zimy w okolicach Lisa Młyna postanowiło przezimować aż sześć łabędzi. Była to para dorosłych ptaków - samica i samiec - wraz z młodym oraz trzy ptaki w trakcie zmieniania upierzenia na białe. Niestety taki układ sił powodował mnóstwo problemów w ich dokarmianiu, ponieważ największy dorosły samiec stale przeganiał trzech pierzących się młodzików. Aby rozdzielić jedzenie po równo należało najpierw odciągnąć uwagę agresora i w innym miejscu podać pokarm pozostałym.
Miejscowość: Lisa Młyn
Kraina: Pojezierze Brodnickie
Województwo: kujawsko-pomorskie
Tagi: ptaki  
Schowaj mapę

Lisa Młyn

Lisa Młyn to maleńka miejscowość położona ok. 10 km na północny wschód od Brodnicy nad jeziorem Wysokie Brodno. Pomimo bliskości dość sporego miasta jest to prawdziwa oaza ciszy i spokoju.

Oprócz trzech domów mieszkalnych i kilku letniskowych, w całości schowanych w zieleni otaczającej jezioro, znajdziemy tu jedynie stary XIX - wieczny młyn wodny, od którego miejscowość wzięła swoją nazwę, przepiękną kapliczkę z Chrystusem Frasobliwym oraz kilka bardzo malowniczych pomostów. Prawdziwą ozdobą miejscowości jest stara, ponad dwustuletnia grusza, zwana "Napoleońską", będąca jedną z najstarszych w Polsce.

Przez miejscowość nie przebiega żadna utwardzona droga, nie ma tu sklepu ani czegokolwiek co mogłoby kojarzyć się z cywilizacją.

 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Wysokie Brodno - zimujące na lodzie łabędzie
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych