Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Droga do Lisa Młynu

Galeria: Lisa Młyn Włącz pokaz slajdów

 
Droga do Lisa Młynu

Tytuł zdjęcia: Droga do Lisa Młynu


Autor: Szymon Narożniak
Data dodania: 2009-01-07
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 4  Odsłon: 3247 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Do Lisa Młynu można dotrzeć od wschodu ze Żmijewa lub od strony Kruszyn Szlacheckich. Z tej ostatniej miejscowości prowadzą do osady dwie drogi. Krótsza z nich, prowadząca malowniczo wzdłuż lasu skrajem rozległych pól, okolona jest po obu stronach pięknymi starymi wierzbami.
Miejscowość: Lisa Młyn
Kraina: Pojezierze Brodnickie
Województwo: kujawsko-pomorskie
Tagi: drogi  
Schowaj mapę

Lisa Młyn

Lisa Młyn to maleńka miejscowość położona ok. 10 km na północny wschód od Brodnicy nad jeziorem Wysokie Brodno. Pomimo bliskości dość sporego miasta jest to prawdziwa oaza ciszy i spokoju.

Oprócz trzech domów mieszkalnych i kilku letniskowych, w całości schowanych w zieleni otaczającej jezioro, znajdziemy tu jedynie stary XIX - wieczny młyn wodny, od którego miejscowość wzięła swoją nazwę, przepiękną kapliczkę z Chrystusem Frasobliwym oraz kilka bardzo malowniczych pomostów. Prawdziwą ozdobą miejscowości jest stara, ponad dwustuletnia grusza, zwana "Napoleońską", będąca jedną z najstarszych w Polsce.

Przez miejscowość nie przebiega żadna utwardzona droga, nie ma tu sklepu ani czegokolwiek co mogłoby kojarzyć się z cywilizacją.

 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Droga do Lisa Młynu
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych