Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Lisa Młyn - kaczki krzyżówki

Galeria: Lisa Młyn Włącz pokaz slajdów

 
Lisa Młyn - kaczki krzyżówki

Tytuł zdjęcia: Lisa Młyn - kaczki krzyżówki


Autor: Szymon Narożniak
Data dodania: 2009-01-20
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 3442 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Według danych z roku 2007 w Polsce zimuje ponad 70 tys. kaczek krzyżówek. Większość z nich upodobała sobie duże miasta, bo tam może liczyć na otwarte, niepokryte lodem, akweny wodne, a w szczególnie siarczyste mrozy na dokarmianie przez ludzi. Na zdjęciu widoczne spore stado kaczek na jeziorze Wysokie Brodno. Po jego zamarznięciu kaczki przeniosą się na Drwęcę do niedalekiej Brodnicy.
Miejscowość: Lisa Młyn
Kraina: Pojezierze Brodnickie
Województwo: kujawsko-pomorskie
Tagi: ptaki  
Schowaj mapę

Lisa Młyn

Lisa Młyn to maleńka miejscowość położona ok. 10 km na północny wschód od Brodnicy nad jeziorem Wysokie Brodno. Pomimo bliskości dość sporego miasta jest to prawdziwa oaza ciszy i spokoju.

Oprócz trzech domów mieszkalnych i kilku letniskowych, w całości schowanych w zieleni otaczającej jezioro, znajdziemy tu jedynie stary XIX - wieczny młyn wodny, od którego miejscowość wzięła swoją nazwę, przepiękną kapliczkę z Chrystusem Frasobliwym oraz kilka bardzo malowniczych pomostów. Prawdziwą ozdobą miejscowości jest stara, ponad dwustuletnia grusza, zwana "Napoleońską", będąca jedną z najstarszych w Polsce.

Przez miejscowość nie przebiega żadna utwardzona droga, nie ma tu sklepu ani czegokolwiek co mogłoby kojarzyć się z cywilizacją.

 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Lisa Młyn - kaczki krzyżówki
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych