Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Sosnowiec. Pomnik Jana Kiepury.

Galeria: Zagłębie Dąbrowskie Włącz pokaz slajdów

 
Sosnowiec. Pomnik Jana Kiepury.

Tytuł zdjęcia: Sosnowiec. Pomnik Jana Kiepury.


Autor: Halina
Data dodania: 2010-06-26
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 13  Odsłon: 3713 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Miejscowość: Sosnowiec
Kraina: Zagłębie Dąbrowskie
Województwo: śląskie
Schowaj mapę

Zagłębie Dąbrowskie

Zagłębie Dąbrowskie - region historyczno-geograficzny w zachodniej Małopolsce. Główne miasta i gminy to: Będzin, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza (od której pochodzi nazwa regionu), Czeladź, Siewierz, Psary, Zawiercie, Olkusz, Sławków, Myszków i in.

Region łączy w sobie tereny silnie zurbanizowane z obszarami zalesionymi, zabytkowe budynki XIX-wieczne z zamkami o średniowiecznym rodowodzie oraz budownictwo sakralne wielu wyznań.

 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Z dużym zainteresowaniem obejrzałam Pani sesję z Sosnowca. Nie spodziewałam się, że to położone w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, górnicze miasto ma tyle do zaoferowania turystom. Cerkiew, dworzec kolejowy, zamek, pałac Dietla i kościół ewangelicki pokazują zupełnie odmienne od stereotypowego oblicze miasta. Nowy wizerunek tworzy również rzeźba Jana Kiepury, pełna ekspresji, autentyczna. Podobną opinię wyraził Bogusław Kaczyński: Tak właśnie wygląda człowiek śpiewający, tu nie ma żadnej sztuczności. Patrząc na pomnik mam wrażenie, że Jan Kiepura za chwilę ożyje, znowu zaśpiewa arię i zachwyci swoim śpiewem publiczność. Dziękuję za zupełnie nowe spojrzenie na Sosnowiec.

Autor: Magdalena Jachura   Dodano: 2010-07-01  20:30:05
zobacz wszystkie komentarze w serwisie