Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Władysławowo od strony portu

Galeria: Władysławowo Włącz pokaz slajdów

 
Władysławowo od strony portu

Tytuł zdjęcia: Władysławowo od strony portu


Autor: Szymon Narożniak
Data dodania: 2009-01-24
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 4140 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Nad portem we Władysławowie, podobnie zresztą jak nad całym miasteczkiem, góruje monumentalna wieża Domu Rybaka. Roztacza się z niej rozległa panorama samej miejscowości i całego Półwyspu Helskiego.
Miejscowość: Władysławowo
Kraina: Pomorze i Pobrzeże Gdańskie
Województwo: pomorskie
Schowaj mapę

Władysławowo

Położone u nasady Mierzei Helskiej Władysławowo to nie tylko letnisko, ale przede wszystkim ważny port rybacki, na którego terenie działa przedsiębiorstwo rybne.  Miasto dzieli się na klika dzielnic, które niegdyś były odrębnymi wioskami scalonymi obecnie w jeden organizm. Są to Hallerowo, Cetniewo z Ośrodkiem Przygotowań Olimpijskich oraz Chłapowo.

Symbolem Władysławowa jest niezbyt lubiany przez mieszkańców monumentalny Dom Rybaka z potężną wieżą. Z jej górnego tarasu roztacza się niezwykle rozległa panorama miasta, a także Półwyspu Helskiego. Można także wspiąć się jeszcze wyżej do plastikowej kuli osadzonej na hełmie, z której widok jest niemal w pełni sferyczny. Co prawda Władysławowo posiada bardzo ładną piaszczystą plaże jednak jego największą atrakcją jest rozległy i niezwykle malowniczy port rybacki z mnóstwem kolorowych kutrów i rozkrzyczanych mew. Prawdziwa enklawa autentyczności nad polskim morzem.

 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Władysławowo od strony portu
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych