Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Port rybacki we Władysławowie

Galeria: Władysławowo Włącz pokaz slajdów

 
Port rybacki we Władysławowie

Tytuł zdjęcia: Port rybacki we Władysławowie


Autor: Szymon Narożniak
Data dodania: 2009-01-24
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 13  Odsłon: 4602 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Port rybacki we Władysławowie to jeden z najbardziej malowniczych i autentycznych zakątków nad polskim morzem. Pomimo swojej niezaprzeczalnej urody nie cieszy się, niestety, popularnością wśród turystów, którzy zdecydowanie przedkładają nad niego okoliczne plaże.
Miejscowość: Władysławowo
Kraina: Pomorze i Pobrzeże Gdańskie
Województwo: pomorskie
Schowaj mapę

Władysławowo

Położone u nasady Mierzei Helskiej Władysławowo to nie tylko letnisko, ale przede wszystkim ważny port rybacki, na którego terenie działa przedsiębiorstwo rybne.  Miasto dzieli się na klika dzielnic, które niegdyś były odrębnymi wioskami scalonymi obecnie w jeden organizm. Są to Hallerowo, Cetniewo z Ośrodkiem Przygotowań Olimpijskich oraz Chłapowo.

Symbolem Władysławowa jest niezbyt lubiany przez mieszkańców monumentalny Dom Rybaka z potężną wieżą. Z jej górnego tarasu roztacza się niezwykle rozległa panorama miasta, a także Półwyspu Helskiego. Można także wspiąć się jeszcze wyżej do plastikowej kuli osadzonej na hełmie, z której widok jest niemal w pełni sferyczny. Co prawda Władysławowo posiada bardzo ładną piaszczystą plaże jednak jego największą atrakcją jest rozległy i niezwykle malowniczy port rybacki z mnóstwem kolorowych kutrów i rozkrzyczanych mew. Prawdziwa enklawa autentyczności nad polskim morzem.

 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Port rybacki we Władysławowie
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych