Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Diabelski młyn. Władysławowo

Galeria: Władysławowo Włącz pokaz slajdów

 
Diabelski młyn. Władysławowo

Tytuł zdjęcia: Diabelski młyn. Władysławowo


Autor: Dariusz Żuk
Data dodania: 2010-04-28
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 4560 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Jednym z charakterystycznych punktów Władka jest prezentowany Diabelski młyn. Czynny jak i całe wesołe miasteczko, które się wokół niego znajduje od 01 maja do końca sezonu letniego.
Miejscowość: Władysławowo
Kraina: Pomorze i Pobrzeże Gdańskie
Województwo: pomorskie
Schowaj mapę

Władysławowo

Położone u nasady Mierzei Helskiej Władysławowo to nie tylko letnisko, ale przede wszystkim ważny port rybacki, na którego terenie działa przedsiębiorstwo rybne.  Miasto dzieli się na klika dzielnic, które niegdyś były odrębnymi wioskami scalonymi obecnie w jeden organizm. Są to Hallerowo, Cetniewo z Ośrodkiem Przygotowań Olimpijskich oraz Chłapowo.

Symbolem Władysławowa jest niezbyt lubiany przez mieszkańców monumentalny Dom Rybaka z potężną wieżą. Z jej górnego tarasu roztacza się niezwykle rozległa panorama miasta, a także Półwyspu Helskiego. Można także wspiąć się jeszcze wyżej do plastikowej kuli osadzonej na hełmie, z której widok jest niemal w pełni sferyczny. Co prawda Władysławowo posiada bardzo ładną piaszczystą plaże jednak jego największą atrakcją jest rozległy i niezwykle malowniczy port rybacki z mnóstwem kolorowych kutrów i rozkrzyczanych mew. Prawdziwa enklawa autentyczności nad polskim morzem.

 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Diabelski młyn. Władysławowo
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych