Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Dolina Chłapowska.

Galeria: Władysławowo Włącz pokaz slajdów

 
Dolina Chłapowska.

Tytuł zdjęcia: Dolina Chłapowska.


Autor: Halina
Data dodania: 2010-08-30
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 2642 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Dolina Chłapowska/ Wąwóz Chłapowski/ jest rezerwatem przyrody o powierzchni ok.25 ha i znajduje się na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego w rejonie Władysławowa. Powstała w 2000 roku i zaczyna się w Chłapowie a kończy przy nadmorskiej plaży. Potocznie zwana Rudnikiem. Nazwa "Rudnik" pochodzi od rudawo-czerwonej ziemi, symbolu krwawej zasadzki na Szwedów, która miała tu miejsce w XVII wieku. Otulina rezerwatu to obszar 48ha ze stanowiskami flory i fauny podlegającymi ochronie, między innymi: żarnowiec miotlasty, jałowiec, bluszcz pospolity, paprotka zwyczajna.
Miejscowość: Władysławowo
Kraina: Pomorze i Pobrzeże Gdańskie
Województwo: pomorskie
Tagi: przyroda wąwozy  
Schowaj mapę

Władysławowo

Położone u nasady Mierzei Helskiej Władysławowo to nie tylko letnisko, ale przede wszystkim ważny port rybacki, na którego terenie działa przedsiębiorstwo rybne.  Miasto dzieli się na klika dzielnic, które niegdyś były odrębnymi wioskami scalonymi obecnie w jeden organizm. Są to Hallerowo, Cetniewo z Ośrodkiem Przygotowań Olimpijskich oraz Chłapowo.

Symbolem Władysławowa jest niezbyt lubiany przez mieszkańców monumentalny Dom Rybaka z potężną wieżą. Z jej górnego tarasu roztacza się niezwykle rozległa panorama miasta, a także Półwyspu Helskiego. Można także wspiąć się jeszcze wyżej do plastikowej kuli osadzonej na hełmie, z której widok jest niemal w pełni sferyczny. Co prawda Władysławowo posiada bardzo ładną piaszczystą plaże jednak jego największą atrakcją jest rozległy i niezwykle malowniczy port rybacki z mnóstwem kolorowych kutrów i rozkrzyczanych mew. Prawdziwa enklawa autentyczności nad polskim morzem.

 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Dolina Chłapowska.
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych