Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Park krajobrazowy w Młochowie

Galeria: Młochów Włącz pokaz slajdów

 
Park krajobrazowy w Młochowie

Tytuł zdjęcia: Park krajobrazowy w Młochowie


Autor: Szymon Narożniak
Data dodania: 2009-02-10
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 7505 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Znajdujący się w Młochowie okazały klasycystyczny pałac otacza duży park krajobrazowy. Ponieważ od kilku lat całość założenia pałacowego wraz z otoczeniem popada w ruinę i dziczeje tutejszy park przypomina w wielu miejscach bardziej amazońską dżunglę anieżeli dzieło ludzkich rąk.
Miejscowość: Młochów
Kraina: Warszawa i okolice
Województwo: mazowieckie
Tagi: parki  
Schowaj mapę

Młochów

Młochów to niewielka wieś położona w gminie Nadarzyn, oddalona zaledwie 3 km od ruchliwej szosy Warszawa - Katowice. W porównaniu z okolicami popularnej drogi to już zupełnie inny świat.

Dookoła rozciąga się przepiękna kraina pełna lasów. Sam Młochów leży w sąsiedztwie rezerwatów przyrody - Młochowskiego Grądu, obejmującego pozostałości Puszczy Jaktorowskiej i Młochowskiego Łęgu, utworzonego w dolnym odcinku rzeki Utraty.

Jednak to nie połóżenie odróżnia Młochów od innych miejscowości. We wsi zachowała się prawdziwa perła architektury doby klasycyzmu - okazałe założenie pałacowe, składające się z pałacu właściwego, dwóch oficyn stojących po bokach dziedzińca oraz obszernego parku krajobrazowego. Zbudowana w latach 1804 - 1810 siedziba to wspaniały i harmonijny przykład XIX - wiecznej architektury ziemniańskiej na Mazowszu. Niestety od wielu lat pałac popada w ruinę i niszczeje.

 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Park krajobrazowy w Młochowie
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych