Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Sprofanowany pomnik. Daleszyce

Galeria: Góry Świętokrzyskie Włącz pokaz slajdów

 
Sprofanowany pomnik. Daleszyce

Tytuł zdjęcia: Sprofanowany pomnik. Daleszyce


Autor: Maciej Jelonek
Data dodania: 2009-12-07
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 3658 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Kiedyś obeliski takie jak ten, stanowiły nieodłączny element polskich krajobrazów. Dziś jest ich coraz mniej. Często sprofanowane niszczeją w zapomnieniu.
Schowaj mapę

Góry Świętokrzyskie

Większości ludziom Góry Świętokrzyskie kojarzą się z Kielcami, Pasmem Łysogór, Łysicą, Świętym Krzyżem i Nową Słupią. Tymczasem wymienione miejsca to zaledwie skrawek gór, objęty Świętokrzyskim Parkiem Narodowym.  

Wiele osób słyszało także o jaskini Raj i Chęcinach. Tymczasem Góry Świętokrzyskie to olbrzymia kraina rozpościerająca się od Skarżyska Kamiennej na północy, aż po Opatów, Klimontów i Staszów na południu.

Co prawda Góry Świętokrzyskie to najniższe z polskich gór, ale za to najstarsze. No i wskaźnik liczby legend na kilometr kwadratowy jest najwyższy w Polsce.

PolskieKrajobrazy.pl polecają szczególnie Pasmo Jeleniewskie – najbardziej dzikie i niedostępne. Poza tym warto odwiedzić także Pasmo Klonowskie, chyba najbardziej widokowe oraz Oblęgorskie. Obowiązkowym punktem wycieczki w Góry Świętokrzyskie powinna być także góra Miedzianka.
 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Z przyjemnością skorzystam z zaproszenia! Jeśli tylko należycie się wykuruję, jestem gotów coś przeczytać. Na razie wieczorami gardło odmawia mi posłuszeństwa. Na pewno będę uczestniczył biernie.

Autor: Maciej Jelonek   Dodano: 2009-12-07  21:44:29
Teraz to już nigdzie ! Pożarty z głodu. Zapraszam Cię za to w najbliższy piątek 11 grudnia o 20.00 do Metzgera na Sienkiewicza, organizuję w antykwariacie kolejne "Czytanie nocą". Tym razem wędrujemy szlakiem Josefa Szwejka. Chcesz coś przeczytać ? Wybiorę Ci wówczas jakiś stosowny fragmencik, na przykład o czarownym śnie kadeta Bieglera.... A tam, w tym szwejkowym towarzystwie nie jestem - chwilowo - Waszą Eminencją tylko zwyczajnym ck feldkuratem.... Imprezka potrwa tak gdzieś do pólnocy:-))))

Autor: Ryszard Biskup   Dodano: 2009-12-07  21:17:48
Nic raczej nie jest wypisane, bo obelisk sprofanowany, tablica odkręcona. Chyba, że jest coś z drugiej strony i przeoczyłem. A z tym wschodem, to jakoś tak wyszło... Z przyjemnością opowiem podczas konsumowania sznycelka :D Gdzie i kiedy?

Autor: Maciej Jelonek   Dodano: 2009-12-07  15:20:29
Jaki znowu pomnik, to jest zwyczajny obelisk na dawnym rynku co sie zamienił w skwerek ! Co tam na nim, na tej statui, jest wypisane ? Odkaligrafuj i podaj do powszechnej wiadomości. I po co cie pognało na wschód ? Miałeś wszak udać się w odwrotnym kierunku! Zrobiłem kartoflankę i sznycle trzymam, dwa. I co Ty na to ?

Autor: Ryszard Biskup   Dodano: 2009-12-07  15:02:16
zobacz wszystkie komentarze w serwisie