Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Widok na Kielce z Domaniówki. Masłów

Galeria: Góry Świętokrzyskie Włącz pokaz slajdów

 
Widok na Kielce z Domaniówki. Masłów

Tytuł zdjęcia: Widok na Kielce z Domaniówki. Masłów


Autor: Maciej Jelonek
Data dodania: 2010-01-04
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 2854 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Domaniówka, to wzniesienie znajdujące się w Pasmie Masłowskim. Prowadzi przez nie czerwony szlak turystyczny. Jego szczyt (418 m n.p.m.) jest porośnięty mieszaniną lasu dębowego i bukowego. Na południowym zboczu umiejscowiona została hydrofornia. Z prowadzącej do niej asfaltowej drogi rozciąga się jeden z najbardziej romantycznych widoków na okolicę. Czasem, szczególnie po zmroku, można zaobserwować samochody zatrzymujące się na poboczu alejki. Reflektory gasną na około 11 minut (według prowadzonych kilka lat temu przez seksuologów badań - to taka świętokrzyska średnia). Potem reflektory znów rozbłyskują, a auto leniwie toczy się z powrotem na dół. Być może dlatego, miejscowi nazywają Domaniówkę Górą Miłości.
Miejscowość: Masłów
Kraina: Góry Świętokrzyskie
Województwo: świętokrzyskie
 
Schowaj mapę

Góry Świętokrzyskie

Większości ludziom Góry Świętokrzyskie kojarzą się z Kielcami, Pasmem Łysogór, Łysicą, Świętym Krzyżem i Nową Słupią. Tymczasem wymienione miejsca to zaledwie skrawek gór, objęty Świętokrzyskim Parkiem Narodowym.  

Wiele osób słyszało także o jaskini Raj i Chęcinach. Tymczasem Góry Świętokrzyskie to olbrzymia kraina rozpościerająca się od Skarżyska Kamiennej na północy, aż po Opatów, Klimontów i Staszów na południu.

Co prawda Góry Świętokrzyskie to najniższe z polskich gór, ale za to najstarsze. No i wskaźnik liczby legend na kilometr kwadratowy jest najwyższy w Polsce.

PolskieKrajobrazy.pl polecają szczególnie Pasmo Jeleniewskie – najbardziej dzikie i niedostępne. Poza tym warto odwiedzić także Pasmo Klonowskie, chyba najbardziej widokowe oraz Oblęgorskie. Obowiązkowym punktem wycieczki w Góry Świętokrzyskie powinna być także góra Miedzianka.
 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych