Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» muzeum Henryka Sienkiewicza

Galeria: Góry Świętokrzyskie Włącz pokaz slajdów

 
muzeum Henryka Sienkiewicza

Tytuł zdjęcia: muzeum Henryka Sienkiewicza


Autor: Henryk Dymczyk
Data dodania: 2014-05-29
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 13  Odsłon: 1565 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: ..Droga do pałacyku prowadzi przez aleję lipową a dalej Czerwoną Bramę ,brama wejściowa do muzeum zawsze stoi otworem.Po wejściu do budynku dworku warto zaopatrzyć się w ciekawą pamiątkę w formie książeczki ,ja taką posiadam.Tytuł :"100 lat temu u Henryka Sienkiewicza. Opowieść o dawnych czasach".Pozycję tą wydało Muzeum Narodowe w Kielcach..>>>
Miejscowość: Oblęgorek
Kraina: Góry Świętokrzyskie
Województwo: świętokrzyskie
 
Schowaj mapę

Góry Świętokrzyskie

Większości ludziom Góry Świętokrzyskie kojarzą się z Kielcami, Pasmem Łysogór, Łysicą, Świętym Krzyżem i Nową Słupią. Tymczasem wymienione miejsca to zaledwie skrawek gór, objęty Świętokrzyskim Parkiem Narodowym.  

Wiele osób słyszało także o jaskini Raj i Chęcinach. Tymczasem Góry Świętokrzyskie to olbrzymia kraina rozpościerająca się od Skarżyska Kamiennej na północy, aż po Opatów, Klimontów i Staszów na południu.

Co prawda Góry Świętokrzyskie to najniższe z polskich gór, ale za to najstarsze. No i wskaźnik liczby legend na kilometr kwadratowy jest najwyższy w Polsce.

PolskieKrajobrazy.pl polecają szczególnie Pasmo Jeleniewskie – najbardziej dzikie i niedostępne. Poza tym warto odwiedzić także Pasmo Klonowskie, chyba najbardziej widokowe oraz Oblęgorskie. Obowiązkowym punktem wycieczki w Góry Świętokrzyskie powinna być także góra Miedzianka.
 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
:-)

Autor: Słonecznik (Maryla)   Dodano: 2014-05-29  21:50:41
zobacz wszystkie komentarze w serwisie