Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Chęciny - średniowieczny zaułek

Galeria: Góry Świętokrzyskie Włącz pokaz slajdów

 
Chęciny - średniowieczny zaułek

Tytuł zdjęcia: Chęciny - średniowieczny zaułek


Autor: Ryszard Biskup
Data dodania: 2010-04-13
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 1651 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Pewien dumny Anglik specjalnie wybrał się z wysp do Polski. Miał jeden tylko cel - obejrzeć miasto wybrukowane nie kocimi łbami, ale najprawdziwszym marmurem. I trafił nieborak do Chęcin, zobaczył, zadziwił sięi popadł w odrętwienie. Bo ta podkielecka osada jest jedynym ośrodkiem w całym raju z brukami ze szlachetnego materiału. Proszę ? Ten marmur nie wygląda jak marmur ? No i co z tego, ale to jest kamień, który można podziwiać na posadzkach rezydencji i kościołów. Serio mówię...
Miejscowość: Chęciny
Kraina: Góry Świętokrzyskie
Województwo: świętokrzyskie
 
Schowaj mapę

Góry Świętokrzyskie

Większości ludziom Góry Świętokrzyskie kojarzą się z Kielcami, Pasmem Łysogór, Łysicą, Świętym Krzyżem i Nową Słupią. Tymczasem wymienione miejsca to zaledwie skrawek gór, objęty Świętokrzyskim Parkiem Narodowym.  

Wiele osób słyszało także o jaskini Raj i Chęcinach. Tymczasem Góry Świętokrzyskie to olbrzymia kraina rozpościerająca się od Skarżyska Kamiennej na północy, aż po Opatów, Klimontów i Staszów na południu.

Co prawda Góry Świętokrzyskie to najniższe z polskich gór, ale za to najstarsze. No i wskaźnik liczby legend na kilometr kwadratowy jest najwyższy w Polsce.

PolskieKrajobrazy.pl polecają szczególnie Pasmo Jeleniewskie – najbardziej dzikie i niedostępne. Poza tym warto odwiedzić także Pasmo Klonowskie, chyba najbardziej widokowe oraz Oblęgorskie. Obowiązkowym punktem wycieczki w Góry Świętokrzyskie powinna być także góra Miedzianka.
 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych