Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Zaplecze logistyczne. Szerzawy

Galeria: Góry Świętokrzyskie Włącz pokaz slajdów

 
Zaplecze logistyczne. Szerzawy

Tytuł zdjęcia: Zaplecze logistyczne. Szerzawy


Autor: Maciej Jelonek
Data dodania: 2010-04-15
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 2676 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Domyślam się, że ta stara przyczepa służyła kiedyś do przewożenia koni. Dziś ktoś przywiózł w niej narzędzia potrzebne do pracy w polu. A widać ją było z daleka. Stała na szczycie wzgórza i nie mogłem się oprzeć wrażeniu, że to cyrkowy wóz profesora Marvela. Tym bardziej, że kiedy zbliżyłem się do niej zerwał się silny wiatr. Nie tak silny jak na farmie w Kansas, ale i tak silny. Kilka metrów dalej stała wbita w ziemię łopata. Na stylisku ktoś zostawił starą kapotę, która machała mi rękawami. Trochę wesoło, trochę groźnie. Taki mimowolnie zaimprowizowany strach na wróble.
Miejscowość: Szerzawy
Kraina: Góry Świętokrzyskie
Województwo: świętokrzyskie
Tagi: pola i łąki  
Schowaj mapę

Góry Świętokrzyskie

Większości ludziom Góry Świętokrzyskie kojarzą się z Kielcami, Pasmem Łysogór, Łysicą, Świętym Krzyżem i Nową Słupią. Tymczasem wymienione miejsca to zaledwie skrawek gór, objęty Świętokrzyskim Parkiem Narodowym.  

Wiele osób słyszało także o jaskini Raj i Chęcinach. Tymczasem Góry Świętokrzyskie to olbrzymia kraina rozpościerająca się od Skarżyska Kamiennej na północy, aż po Opatów, Klimontów i Staszów na południu.

Co prawda Góry Świętokrzyskie to najniższe z polskich gór, ale za to najstarsze. No i wskaźnik liczby legend na kilometr kwadratowy jest najwyższy w Polsce.

PolskieKrajobrazy.pl polecają szczególnie Pasmo Jeleniewskie – najbardziej dzikie i niedostępne. Poza tym warto odwiedzić także Pasmo Klonowskie, chyba najbardziej widokowe oraz Oblęgorskie. Obowiązkowym punktem wycieczki w Góry Świętokrzyskie powinna być także góra Miedzianka.
 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych