Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Radlin. Pola pumem słynące

Galeria: Góry Świętokrzyskie Włącz pokaz slajdów

 
Radlin. Pola pumem słynące

Tytuł zdjęcia: Radlin. Pola pumem słynące


Autor: Maciej Jelonek
Data dodania: 2010-04-24
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 4  Odsłon: 2407 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Rozmawiałem ze znajomym na temat paniki, którą rok temu wywołał hipotetyczny pum spod Radlina. Znajomy powiedział mi, że gdyby stanął oko w oko z takim drapieżnikiem, to pewnie by się bał, bo nie wiedziałby co zrobić. Nigdy nie widział takiego puma. No tak... Racja! Ale pum przecież nigdy wcześniej nie widział mojego znajomego, więc... sytuacja patowa? Poza tym mnie się wydaje, że pum chciał sobie tylko obejrzeć nasze słynne pasiaki (zawsze powtarzam, że w całym kosmosie takich nie ma!). Połaził sobie, zdjęć popstrykał i znikł tak szybko i niespodziewanie jak się pojawił. Nie wiadomo skąd, nie wiadomo dokąd... Jeśli pum czyta te słowa, to ja gorąco puma pozdrawiam!
Miejscowość: Radlin
Kraina: Góry Świętokrzyskie
Województwo: świętokrzyskie
Tagi: pola i łąki  
Schowaj mapę

Góry Świętokrzyskie

Większości ludziom Góry Świętokrzyskie kojarzą się z Kielcami, Pasmem Łysogór, Łysicą, Świętym Krzyżem i Nową Słupią. Tymczasem wymienione miejsca to zaledwie skrawek gór, objęty Świętokrzyskim Parkiem Narodowym.  

Wiele osób słyszało także o jaskini Raj i Chęcinach. Tymczasem Góry Świętokrzyskie to olbrzymia kraina rozpościerająca się od Skarżyska Kamiennej na północy, aż po Opatów, Klimontów i Staszów na południu.

Co prawda Góry Świętokrzyskie to najniższe z polskich gór, ale za to najstarsze. No i wskaźnik liczby legend na kilometr kwadratowy jest najwyższy w Polsce.

PolskieKrajobrazy.pl polecają szczególnie Pasmo Jeleniewskie – najbardziej dzikie i niedostępne. Poza tym warto odwiedzić także Pasmo Klonowskie, chyba najbardziej widokowe oraz Oblęgorskie. Obowiązkowym punktem wycieczki w Góry Świętokrzyskie powinna być także góra Miedzianka.
 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Świetna fotka. Gratki

Autor: Paweł Bednarek_nieaktywny   Dodano: 2010-04-25  23:12:57
zobacz wszystkie komentarze w serwisie