Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Święty Krzyż - barokowy relikwiarz

Galeria: Góry Świętokrzyskie Włącz pokaz slajdów

 
Święty Krzyż - barokowy relikwiarz

Tytuł zdjęcia: Święty Krzyż - barokowy relikwiarz


Autor: Ryszard Biskup
Data dodania: 2010-05-11
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 13  Odsłon: 3804 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Ksiądz Jan Wiśniewski w dekanacie opatowskim o tym relikwiarzu pisze tak: "W dużym relikwiarzu znajdującym si ę przy lewej stronie ołtarza Krzyża spostrzegamy reliwkwie świętych: Krescencyi, Boniwerny,Daryi, Justyny,Walentyny,Dezederego,Pacyfiki,Lucyny,Seweryny, Benigny, Honorata i innych świetych"...
Miejscowość: Święty Krzyż
Kraina: Góry Świętokrzyskie
Województwo: świętokrzyskie
Tagi: barok klasztory  
Schowaj mapę

Góry Świętokrzyskie

Większości ludziom Góry Świętokrzyskie kojarzą się z Kielcami, Pasmem Łysogór, Łysicą, Świętym Krzyżem i Nową Słupią. Tymczasem wymienione miejsca to zaledwie skrawek gór, objęty Świętokrzyskim Parkiem Narodowym.  

Wiele osób słyszało także o jaskini Raj i Chęcinach. Tymczasem Góry Świętokrzyskie to olbrzymia kraina rozpościerająca się od Skarżyska Kamiennej na północy, aż po Opatów, Klimontów i Staszów na południu.

Co prawda Góry Świętokrzyskie to najniższe z polskich gór, ale za to najstarsze. No i wskaźnik liczby legend na kilometr kwadratowy jest najwyższy w Polsce.

PolskieKrajobrazy.pl polecają szczególnie Pasmo Jeleniewskie – najbardziej dzikie i niedostępne. Poza tym warto odwiedzić także Pasmo Klonowskie, chyba najbardziej widokowe oraz Oblęgorskie. Obowiązkowym punktem wycieczki w Góry Świętokrzyskie powinna być także góra Miedzianka.
 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych