Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Widok z Radostowej (451 m n.p.m.)

Galeria: Góry Świętokrzyskie Włącz pokaz slajdów

 
Widok z Radostowej (451 m n.p.m.)

Tytuł zdjęcia: Widok z Radostowej (451 m n.p.m.)


Autor: Maciej Jelonek
Data dodania: 2009-09-03
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 3415 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Radostowa to "góra domowa" Stefana Żeromskiego. Na północ od wzniesienia stał niegdyś dwór, w ktorym pisarz spędził swoje młode lata. Radostowa stanowi zachodni kraniec najwyższego pasma Gór Świętokrzyskich - Łysogór.
Schowaj mapę

Góry Świętokrzyskie

Większości ludziom Góry Świętokrzyskie kojarzą się z Kielcami, Pasmem Łysogór, Łysicą, Świętym Krzyżem i Nową Słupią. Tymczasem wymienione miejsca to zaledwie skrawek gór, objęty Świętokrzyskim Parkiem Narodowym.  

Wiele osób słyszało także o jaskini Raj i Chęcinach. Tymczasem Góry Świętokrzyskie to olbrzymia kraina rozpościerająca się od Skarżyska Kamiennej na północy, aż po Opatów, Klimontów i Staszów na południu.

Co prawda Góry Świętokrzyskie to najniższe z polskich gór, ale za to najstarsze. No i wskaźnik liczby legend na kilometr kwadratowy jest najwyższy w Polsce.

PolskieKrajobrazy.pl polecają szczególnie Pasmo Jeleniewskie – najbardziej dzikie i niedostępne. Poza tym warto odwiedzić także Pasmo Klonowskie, chyba najbardziej widokowe oraz Oblęgorskie. Obowiązkowym punktem wycieczki w Góry Świętokrzyskie powinna być także góra Miedzianka.
 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Najmocniej przepraszam za ów nie zamierzony poślizg korektorski i obiecuję poprawę :-). Pozdrawiam serdecznie

Autor: Szymon Narożniak   Dodano: 2009-12-22  11:06:56
Trzy razy zgłaszałem uwagę, że popełniłem błąd. Poprawka nie została wprowadzona. Skoro tak, oficjalnie obrażam się na serwis i wyjeżdżam na kilka dni tam, gdzie internetu ani hu-hu. Przy okazji życząc Wszystkim P.T. Użytkownikom PolskichKrajobrazów.pl Wesołych Świąt!

Autor: Maciej Jelonek   Dodano: 2009-12-22  10:23:42
:-)

Autor: Ryszard Biskup   Dodano: 2009-12-20  15:22:42
Dziękuję Eminencjo! Już wysyłam errartę! Oczywiście miałem na myśli północ, a nie południe. Nie wiem dlaczego tak napisałem.

Autor: Maciej Jelonek   Dodano: 2009-12-20  14:24:21
Na zdjęciu jest Łysica ? Tak ?. Z przodu kadru ? Tak ? Nie mylę się, przypadkiem ?, Nie mylę ! Zatem ona, ta Łysica leży spokojnie, na wschodzie, bo Radostowa,- jak sam napisaleś - jest na zachodzie. Tak jest ! Chyba, odkryłeś jakąś nową, nie znaną, innym biografom Żeromskiego siedzibę pana literata, po tej stronie, po południowej. Gdzieś między Radlinem, Krajnem a Górnem. Jesteś więc Jelonku, pierwszym uczonym, który zlokalizował Ciekoty, nie po tamtej, a po tej, stronie Gór. Toż to odkrycie !!!!! Moje szczere gratulacje. A w zeszyciku, w domku wpisz sobie za karę sto razy, żeby lepiej zapamiętać: " "Żeromszczyzna leży po PÓŁNOCNEJ stronie głownego wału"....

Autor: Ryszard Biskup   Dodano: 2009-12-20  14:06:01
zobacz wszystkie komentarze w serwisie