Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Święty Krzyż - wnętrze kościoła

Galeria: Góry Świętokrzyskie Włącz pokaz slajdów

 
Święty Krzyż - wnętrze kościoła

Tytuł zdjęcia: Święty Krzyż - wnętrze kościoła


Autor: Joanna Siegel
Data dodania: 2011-11-01
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 13  Odsłon: 2933 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Miejscowość: Święty Krzyż
Kraina: Góry Świętokrzyskie
Województwo: świętokrzyskie
Tagi: kościoły  
Schowaj mapę

Góry Świętokrzyskie

Większości ludziom Góry Świętokrzyskie kojarzą się z Kielcami, Pasmem Łysogór, Łysicą, Świętym Krzyżem i Nową Słupią. Tymczasem wymienione miejsca to zaledwie skrawek gór, objęty Świętokrzyskim Parkiem Narodowym.  

Wiele osób słyszało także o jaskini Raj i Chęcinach. Tymczasem Góry Świętokrzyskie to olbrzymia kraina rozpościerająca się od Skarżyska Kamiennej na północy, aż po Opatów, Klimontów i Staszów na południu.

Co prawda Góry Świętokrzyskie to najniższe z polskich gór, ale za to najstarsze. No i wskaźnik liczby legend na kilometr kwadratowy jest najwyższy w Polsce.

PolskieKrajobrazy.pl polecają szczególnie Pasmo Jeleniewskie – najbardziej dzikie i niedostępne. Poza tym warto odwiedzić także Pasmo Klonowskie, chyba najbardziej widokowe oraz Oblęgorskie. Obowiązkowym punktem wycieczki w Góry Świętokrzyskie powinna być także góra Miedzianka.
 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Fantastyczne

Autor: Natalia Pytko   Dodano: 2011-11-01  12:39:32
Wiem, że poprawiłaś podpisy :-) Nie napisałem nic więcej, bo goniłem na kwestę na cmentarz stary w Kielcach. Bardzo się cieszę, że tak szybko zareagowałaś :-)

Autor: Ryszard Biskup   Dodano: 2011-11-01  12:26:44
co wiesz? ;)

Autor: Joanna Siegel   Dodano: 2011-11-01  08:20:42
Wiem

Autor: Ryszard Biskup   Dodano: 2011-11-01  08:17:45
Tu już niech zostanie, tamte pozostałe 2 usunęłam (na coś mi się wreszcie przydała ta funkcja ;) i umieściłam z powrotem z lepszym tytułem.

Autor: Joanna Siegel   Dodano: 2011-11-01  08:10:20
No tak, wielki byk ;) Wiem, ze to kaplica Oleśnickich ale tak jakoś mi się kojarzyło, że to była część kościoła. Zajrzałam dopiero teraz na plan sytuacyjny i już wiem, że uprościłam sprawę :)

Autor: Joanna Siegel   Dodano: 2011-11-01  07:59:09
Z radością konstatuję coraz ciekawszy plon z czerwca ! Dochodzę jednak do wniosku, że w świętokrzyskim byłaś stanowczo za krótko... W podpisy pod trzema ostatnimi kadrami wkradły się drobne nieścisłości, które muszę w tym miejscu sprostować. W tym przypadku zatem to nie jest absolutnie wnętrze kościoła na Łyśccu, ale sklepienie sąsiadującej ze świątynią kopuły kaplicy Oleśnickich. Kościół (masz zresztą na poprzednim zdjęciu, to budowla z tympanonem) w stylu neoklasycystycznym, wybudowano po wielkim pożarze ok. 1777. Kaplica jest natomiast o cały wiek starsza i co wyraźnie widać - barokowa :-). Ta sama uwaga dotyczy następnego zdjęcia - służkę podrzymującą tambor kopuły, też można zobaczyć w kaplicy, a nie w kościele. Krata wykuta z prętów zaś ( trzecie kolejne zdjęcie) jest osadzona w wierzejach prowadzących z kaplicy na klasztorne krużganki :-).Powinnaś tu - jak widać wyraźnie - jednak koniecznie wrócić :-)

Autor: Ryszard Biskup   Dodano: 2011-11-01  07:26:09
zobacz wszystkie komentarze w serwisie