Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Opinogóra - pomnik Zygmunta Krasińskiego

Galeria: Opinogóra Górna Włącz pokaz slajdów

 
Opinogóra - pomnik Zygmunta Krasińskiego

Tytuł zdjęcia: Opinogóra - pomnik Zygmunta Krasińskiego


Autor: Marta Jóźwiak - Jagodzińska
Data dodania: 2011-03-31
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 2872 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Rzeźba Zygmunta Krasińskiego  prawdziwie romantycznego Kochanka dobry Romantyzmu.. Wędrując po pokojach pałacu w Opinogórze, można spotkać dwie, najważniejsze w jego życiu kobiety. Pierwszą z nich jest łagodna Eliza Branicka  żona, a drugą jest piękna Delfina Potocka  kochanka. Delfina Potocka  Dama Romantyzmu, natchnienie artystów&na salonach plotkowano o jej licznych romansach  przez chwilę gościł w jej życiu Fryderyk Chopin, ale zawsze najważniejszy był Zygmunt Krasiński. Delfina, Zygmunt i Eliza. Bohaterowie romantycznej opowieści o miłości nieszczęśliwej, z której pałac w Opinogórze czerpie swój urok. Miłość, która mogłaby być spełniona, gdyby namiętność była silniejsza niż tchórzostwo. Zygmuntowi ostatecznie zabrakło odwagi, aby zawalczyć o szczęśliwe życie, odrzucił Delfinę, wplątał w nieciekawy układ trójkąta młodą Elizę Branicką, a sam uciekł w świat poezji.
Miejscowość: Opinogóra Górna
Kraina: Mazowsze
Województwo: mazowieckie
Schowaj mapę

Opinogóra Górna

Opinogóra Górna położona jest w województwie mazowieckim w powiecie ciechanowskim, ok. 7 km na północny wschód od Ciechanowa.

Opinogóra słynie z neogotyckiego pałacu Krasińskich, w którym mieści się Muzeum Romantyzmu. W podziemiach pobliskiego kościoła znajdują się groby członków rodziny, w tym również poety Zygmunta Krasińskiego.

 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Opinogóra - pomnik Zygmunta Krasińskiego
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych