Zaloguj się | Zarejestruj się
 

Galeria: Ustrzyki GórneWłącz pokaz slajdów

W drodze na Tarnicę
W drodze na Tarnicę
Widok na Ukrainę od Wielkiej Rawki
Las
Tarnica
Tarnica
Mgła
Widok z Tarnicy
Widok z Krzemienia
Granica
Wielka Rawka
Połonina Caryńska
czyżby to już jesień?
Widok z Tarnicy
Czujna
Połonina Caryńska
Połonina Caryńska
Bieszczady
Bieszczady
Bieszczady
Ustrzyki Górne

Ustrzyki Górne

miejscowość

Malowniczo położone nad potokiem Wołosaty Ustrzyki Górne są maleńką osadą, a zarazem aktywnie działającym ośrodkiem ruchu turystycznego w wysokiej części Bieszczadów nazywanej Gniazdem Tarnicy. Prowadzą stąd jedne z ciekawszych szlaków, m.in. na Tarnicę przez Szeroki Wierch, na Halicz i do Wołosatego, a w drugą stronę na Połoninę Caryńską.

Ustrzyki Górne to tak naprawdę garstka domów, kilka miejsc noclegowych, sklepów, urokliwych knajpek i położony w samym "centrum" przystanek autobusowy. Przybyć tu, to jakby zawitać do innego świata, w którym króluje senna atmosfera i cisza, w ciepłych miesiącach zakłócana wszędobylskim świergotem ptaków.

W Ustrzykach, w chwili wolnej od pieszych wędrówek, warto zwiedzić Muzeum Turystyki Górskiej. Najciekawszą część jego ekspozycji dotyczy historii górskiej turystyki w Karpatach Wschodnich, od Bieszczadów po Czarnohorę. Śladem przeszłości są także resztki mostu kolejki wąskotorowej, które można zobaczyć, wkraczając na czerwony szlak na Połoninę Caryńską.