Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Bieszczadzka Ciuchcia

Galeria: Cisna Włącz pokaz slajdów

 
Bieszczadzka Ciuchcia

Tytuł zdjęcia: Bieszczadzka Ciuchcia


Autor: Marta Jóźwiak - Jagodzińska
Data dodania: 2009-02-28
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 6632 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: To prawdopodobnie najsłynniejszy szlak kolejowy w Polsce. Bieszczadzka Kolejka Leśna to legenda. Aby dostać się w poczet szczęśliwców, którzy dostąpili zaszczytu przejażdżki jej taborem wielu potrafiło koczować nawet po kilka, kilkanaście dni w Cisnej lub Majdanie czekając na kurs. Kiedyś odbywały się one wszak bardzo nieregularnie. Dzisiaj, dzięki grupce zapaleńców, w okresie letnim kursy odbywają się codziennie. Niestety na mocno skróconej trasie.
Miejscowość: Cisna
Kraina: Bieszczady
Województwo: podkarpackie
Schowaj mapę

Cisna

Cisna jest sporą osadą położoną w dolinie Solinki i jednym z bardziej znanych ośrodków ruchu turystycznego w Bieszczadach. Jej powstanie datuje się na XVI w. Co ciekawe, przez pewien czas należała do rodziny Fredrów, odwiedził ją nawet sam autor "Ślubów panieńskich", Aleksander.

Wieś przyciąga dziś przede wszystkim dogodnym położeniem  - wyrusza stąd wiele pieszych szlaków: w pasmo Wysokiego Działu, graniczne i Łopiennika, a także w masyw Hyrlatej i Rosochy. Z Cisnej zdobędziemy dwa bieszczadzkie szczyty – Jasło i Wołosań.

Tutaj także swój przystanek ma kolejka wąskotorowa, sunąca na trasie z Majdanu, niegdysiejszego przysiółka Cisnej, do Przysłupu. Podróż nią jest jedną z największych atrakcji w Bieszczadach.
 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Bieszczadzka Ciuchcia
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych