Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Cisna - najstarszy grób w Bieszczadach

Galeria: Cisna Włącz pokaz slajdów

 
Cisna - najstarszy grób w Bieszczadach

Tytuł zdjęcia: Cisna - najstarszy grób w Bieszczadach


Autor: Krzysztof Wydra
Data dodania: 2009-09-06
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 13  Odsłon: 5017 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Ten najstarszy datowany nagrobek w Bieszczadach. Należy do zarządcy huty Antoniego Kwiecińskiego i jego wnuczek, a znajduje się na cmentarzu przycerkiewnym w Cisnej. Data na grobie wskazuje na 1842 rok. Grób otacza ogrodzenie pochodzące z miejscowej huty, podobnie jak krzyż na nagrobku. Na grobie znajduje się płyta z inskrypcjami Róży Augusty Kwiecińskiej.
Miejscowość: Cisna
Kraina: Bieszczady
Województwo: podkarpackie
Tagi: cmentarze  
Schowaj mapę

Cisna

Cisna jest sporą osadą położoną w dolinie Solinki i jednym z bardziej znanych ośrodków ruchu turystycznego w Bieszczadach. Jej powstanie datuje się na XVI w. Co ciekawe, przez pewien czas należała do rodziny Fredrów, odwiedził ją nawet sam autor "Ślubów panieńskich", Aleksander.

Wieś przyciąga dziś przede wszystkim dogodnym położeniem  - wyrusza stąd wiele pieszych szlaków: w pasmo Wysokiego Działu, graniczne i Łopiennika, a także w masyw Hyrlatej i Rosochy. Z Cisnej zdobędziemy dwa bieszczadzkie szczyty – Jasło i Wołosań.

Tutaj także swój przystanek ma kolejka wąskotorowa, sunąca na trasie z Majdanu, niegdysiejszego przysiółka Cisnej, do Przysłupu. Podróż nią jest jedną z największych atrakcji w Bieszczadach.
 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Cisna - najstarszy grób w Bieszczadach
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych