Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Cisna - tablica pamiątkowa Szlaku Papieskiego

Galeria: Cisna Włącz pokaz slajdów

 
Cisna - tablica pamiątkowa Szlaku Papieskiego

Tytuł zdjęcia: Cisna - tablica pamiątkowa Szlaku Papieskiego


Autor: Krzysztof Wydra
Data dodania: 2009-09-06
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 4350 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Tablicę ustawiono w niedzielę 23 września 2007 roku w trakcie uroczystości "Poświęcenia Tablicy Pamiątkowej Szlaku Papieskiego" - upamiętniającej wędrówki Jana Pawła II po Bieszczadach. Dokonano tego dzięki staraniom proboszcza parafii w Cisnej i Pani Wójt, którzy wygospodarowali środki na włączenie gminy Cisna w mapę Szlaku Papieskiego. Nad całością przedsięwzięcia czuwała powołana w tym celu Fundacja" Szlaki Papieskie" z Krakowa.
Miejscowość: Cisna
Kraina: Bieszczady
Województwo: podkarpackie
Schowaj mapę

Cisna

Cisna jest sporą osadą położoną w dolinie Solinki i jednym z bardziej znanych ośrodków ruchu turystycznego w Bieszczadach. Jej powstanie datuje się na XVI w. Co ciekawe, przez pewien czas należała do rodziny Fredrów, odwiedził ją nawet sam autor "Ślubów panieńskich", Aleksander.

Wieś przyciąga dziś przede wszystkim dogodnym położeniem  - wyrusza stąd wiele pieszych szlaków: w pasmo Wysokiego Działu, graniczne i Łopiennika, a także w masyw Hyrlatej i Rosochy. Z Cisnej zdobędziemy dwa bieszczadzkie szczyty – Jasło i Wołosań.

Tutaj także swój przystanek ma kolejka wąskotorowa, sunąca na trasie z Majdanu, niegdysiejszego przysiółka Cisnej, do Przysłupu. Podróż nią jest jedną z największych atrakcji w Bieszczadach.
 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Cisna - tablica pamiątkowa Szlaku Papieskiego
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych