Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Świnoujście - ostatni przebłysk słońca

Galeria: Świnoujście Włącz pokaz slajdów

 
Świnoujście - ostatni przebłysk słońca

Tytuł zdjęcia: Świnoujście - ostatni przebłysk słońca


Autor: Krzysztof Wydra
Data dodania: 2009-03-26
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 3004 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Miejscowość: Świnoujście
Kraina: Pomorze Zachodnie
Województwo: zachodniopomorskie
Tagi: niebo  
Schowaj mapę
 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Świnoujście - ostatni przebłysk słońca
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
to słusznie wskazówki od profesjonalistów były by świetne, jestem jak najbardziej za...

Autor: Mateusz Hoinka   Dodano: 2011-11-11  09:41:47
Panie Arturze prosze przeczytać jeszcze raz to, co napisałam, pozdrawiam :)

Autor: Monika Zet   Dodano: 2011-11-11  09:41:41
Myślę, że to jest normalny proces rozwoju - zaczyna sie od bezmyślego pstrykania, po to, by z czasem chcieć pokazywać coraz więcej. Trening czyni mistrza i buduje jego samoświadomość. Wszyscy się rozwijamy i to jest bardzo fajne. Każdy z nas za rok, dwa, będzie robił już inne zdjęcia, dzieki wnioskom jakie po drodze będzie wyciągał. Ten portal to dobry pomysł, jednak brakuje mi tu możliwości otrzymywania wskazówek od profesjonalistów. Oni z reguły ignorują amatorów. A szkoda. Amatorzy chwalą się wzajemnie za lepsze i gorsze fotki i fajnie, ale dobrze by było żeby mieli też możliwość otrzymywania wskazówek od fachowców. Myślę, że ta dyskusja powinna sie przenieść na forum....

Autor: Monika Zet   Dodano: 2011-11-11  09:40:12
wywód iscie akademicki z którego nic nie wynika ni jak ta fotografia sie ma do twórczosci Bułhaka jego foto mialo tresc i ses zreszta Bułhak by dokumentalista

Autor: Artur Bilinski   Dodano: 2011-11-11  09:31:07
Ja oceniam pozytywnie artystyczne podejście do tematu u fotografów. Nudzą mnie bowiem zwykłe zdjęcia które nie są ani poprawnie technicznie ani tez nie ukazują jakiejś wyjątkowej chwili, nie wywołują uczuć. Ludzie mają "cyfrówki" i bezmyślnie pstrykają fotki i się chwalą a często nie ma czym.

Autor: Mateusz Hoinka   Dodano: 2011-11-11  09:29:22
Fotografia czy fotografika  termin drugi utworzony został przez Jana Bułhaka w latach 20. XX wieku w celu odróżnienia fotografów-artystów (czyli fotografików) od rzemieślników. Powstał przez połączenie słów fotografia i grafika; funkcjonuje wyłącznie w języku polskim. Po raz pierwszy nowego słowa Bułhak użył w 1927 roku w referacie pt. Emancypacja fotografii artystycznej w Polsce. Powiedział wówczas: "Przyszedł czas, by i w fotografii polskiej nastąpiło pojęciowe rozróżnienie rzemieślnika i artysty. Nie dlatego, by pomniejszać czy dyskwalifikować rzetelną i fachowa pracę rzemieślnika. Po to, ażeby ustalić gatunkową i hierarchiczną odmienność artysty-fotografa i rehabilitować jego sztukę, zagubioną dotąd, jak ziarnko piasku, w morzu rękodzielnictwa zarobkowego lub snobistycznych zabawek"[1]. By zyskać walory artystyczne, fotografia, zdaniem Bułhaka, powinna oprzeć się na kanonach estetyki sztuk plastycznych  ideału szukać w malarstwie, a wzorów w grafice. Mimo swojego znaczenia dla polskiej fotografii, Bułhak i jego piktorialna fotografika były już w swoich czasach archaiczne. Często naśladowany, z czasem zyskał opinię fotografa "pocztówkowego", rozumienie jego poglądów zostało spłycone, a fotografika stała się terminem przestarzałym, współcześnie zastępowanym raczej przez fotografię artystyczną. Przywołałam ten fragment z wikipedii nie po to, by autora porównywać do postaci Bułhaka, chodzi mi przede wszystkim o wypuklenie różnicy między fotografią, a fotografią artystyczną z jaką w tym przypadu mamy do czynienia, moim skromnym zdaniem :) Pozdrawiam.

Autor: Monika Zet   Dodano: 2011-11-11  09:13:49
Światło mistrzowskie, jednak przeszkadzają mi te delikatne okręgi, troszkę psują to zdjęcie. Patrząc na takie fotografie tęskni się za morzem. Pozdrawiam z południa :)

Autor: Mateusz Hoinka   Dodano: 2011-11-11  08:37:57
I w tym przebłysku wieczorni spacerowicze.Super.

Autor: Andrzej   Dodano: 2010-11-05  18:28:40
zobacz wszystkie komentarze w serwisie