Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Twierdza Modlin. Wieża Czerwona (Tatarska)

Galeria: Modlin Włącz pokaz slajdów

 
Twierdza Modlin. Wieża Czerwona (Tatarska)

Tytuł zdjęcia: Twierdza Modlin. Wieża Czerwona (Tatarska)


Autor: ElaJ
Data dodania: 2010-10-06
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 4331 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Południowy, nadnarwiański odcinek koszar wieńczą dwie wieże. Jedną z nich jest, usytuowana od strony zachodniej, wieża nazywana "Czerwoną" lub "Tatarską". Nie była ona zasadniczo wykorzystywana jako działobitnia, chociaż takiej możliwości nie należy wykluczać. Wieża bowiem posiada niższe, szerokie tarasy. Wyżej znajdujące się tarasy, nie pozwalały na dostarczenie na ich płaszczyzny dział. Mylący jest zewnętrzny wygląd wieży, która posiada strzelnice "kluczowe", lecz nie ma możliwości ustawienia przy nich armat (brak platform), są one jedynie motywem dekoracyjnym. Wieża jest wysoka, licząc od przyziemienia koszar taras dolny (niższy) wieży "Czerwonej" znajduje się na wysokości 18 m, taras górny na wysokości 29 m. Z tego tarasu roztacza się piękna panorama okolic Modlina. W bezchmurne dni doskonale widać również Warszawę. Wieża z nadbudówką ma 31,6 m wysokości. Druga wieża (usytuowana od strony wschodniej), nazywana "Białą" jest podobna do wieży "Czerwonej" za wyjątkiem owych strzelnic "kluczowych". Nie znana jest data wybudowania obu wież.
Miejscowość: Modlin
Kraina: Warszawa i okolice
Województwo: mazowieckie
Tagi: fortyfikacje  
Schowaj mapę
 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Twierdza Modlin. Wieża Czerwona (Tatarska)
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Wspaniały reportaż:) Przebywałem w Modlinie kilka miesięcy przygotowując Paradę 40 - lecia PRL:) Wspomnienia ożyły:) Czekam na relację z fortyfikacji w Kazuniu:) Pozdrawiam serdecznie:)

Autor: Krzysztof Wydra   Dodano: 2010-10-09  11:18:01
Miło mi, że spacer się podobał. W Modlinie byłam wielokrotnie, ale bez aparatu. Tym razem wybrałam się tam specjalnie by pokazać Modlin na PK. W Modlinie powstało wiele nowych szlaków turystycznych po tym jak wojsko opuściło tereny koszar i twierdzę przeznaczono na sprzedaż:)

Autor: ElaJ   Dodano: 2010-10-07  11:45:57
Bardzo ciekawa i pouczająca sesja o modlińskiej twierdzy. Dziękuję za miły foto-spacer.

Autor: piotr55   Dodano: 2010-10-07  10:49:42
zobacz wszystkie komentarze w serwisie