Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Tuż przed Obidowcem

Galeria: Gorce Włącz pokaz slajdów

 
Tuż przed Obidowcem

Tytuł zdjęcia: Tuż przed Obidowcem


Autor: Sławomir Kwiecień
Data dodania: 2009-12-06
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 2649 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Momentami szlak prowadzi w roślinnym tunelu.
Kraina: Gorce
Województwo: małopolskie
Schowaj mapę

Gorce

Gorce to jedne z najbardziej przaśnych gór w Polsce. Niezbyt wysokie z licznymi odkrytymi przestrzeniami, których tutaj nie nazywa się halami tylko polanami, są wymarzonymi górami dla osób stawiających pierwsze kroki na turystycznym szlaku. Poza tym ich największą zaletą jest położenie - tylko 30 km w linii prostej od Tatr co sprawia, że widoki w Gorcach należą do najpiękniejszych w naszym kraju. Gorce to góry sentymentalne - idealne na samotną wędrówkę z plecakiem lub we dwoje z ukochaną dziewczyną.

Gorce to także góry bardzo przyjazne - pasmowy układ wzniesień powoduje, że raz zdobywszy pewną wysokość utrzymujemy ją przez długi czas tylko z rzadka pokonując niewielkie przewyższenia. Jeśli dodamy do tego dość gęstą sieć schronisk turystycznych oraz proturystyczną politykę dyrekcji Gorczańskiego Parku Narodowego otrzymujemy pełny obraz gór sielskich, łagodnych i przyjemnych. Oprócz Turbacza musimy w Gorcach koniecznie "zaliczyć" także Stare Wierchy, Mostownicę, Kudłoń, Gorc i Lubań.

Gorce najlepiej charakteryzuje krótki poemat Stanisława Pagaczewskiego zaczerpnięty z jego książki pt. "Znów idę na południe".

"Znów idę na południe kark Turbacza poklepać kudłaty, - Ej Ty – powiedzieć mu szorstko, by nie wyczuł czułości w głosie."
 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Muszę przyznać, że sprawił mi Pan ogromną radość tymi zdjęciami z Gorców, w dodatku z tego właśnie rejonu. Wczoraj tj. 6 grudnia wciągnąłem dzieciaki na Stare Wierchy. Niestety jeszcze tego samego dnia musiałem wracać do Warszawy. Wieczorem po powrocie włączam komputer żeby zasiąść do moderacji serwisu, a tu na stronie głównej, opuszczone przed chwilą, Gorce! Wielkie dzięki za ten przemiły zbieg okoliczności :-).

Autor: Szymon Narożniak   Dodano: 2009-12-07  23:22:09
zobacz wszystkie komentarze w serwisie