Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Skrzyżowanie szlaków przy schronisku na Turbaczu

Galeria: Gorce Włącz pokaz slajdów

 
Skrzyżowanie  szlaków przy schronisku na Turbaczu

Tytuł zdjęcia: Skrzyżowanie szlaków przy schronisku na Turbaczu


Autor: Sławomir Kwiecień
Data dodania: 2009-12-06
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 2639 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Po 3 godzinach od wjazdu kolejką na Tobołczyk dochodzimy do schroniska na Turbaczu. Obiad, lody, frytki, cola itp. i już wiszący w powietrzu bunt najmłodszych zażegnany. Samo schronisko położone jest kilka minut marszu poniżej szczytu, oferuje 110 miejsc w pokojach 2, 3, 4-osobowych jest nawet 3 pokojowy apartament. Ze względu na położenie na skrzyżowaniu szlaków jest tu dość tłoczno.
Kraina: Gorce
Województwo: małopolskie
Tagi: drogi góry  
Schowaj mapę

Gorce

Gorce to jedne z najbardziej przaśnych gór w Polsce. Niezbyt wysokie z licznymi odkrytymi przestrzeniami, których tutaj nie nazywa się halami tylko polanami, są wymarzonymi górami dla osób stawiających pierwsze kroki na turystycznym szlaku. Poza tym ich największą zaletą jest położenie - tylko 30 km w linii prostej od Tatr co sprawia, że widoki w Gorcach należą do najpiękniejszych w naszym kraju. Gorce to góry sentymentalne - idealne na samotną wędrówkę z plecakiem lub we dwoje z ukochaną dziewczyną.

Gorce to także góry bardzo przyjazne - pasmowy układ wzniesień powoduje, że raz zdobywszy pewną wysokość utrzymujemy ją przez długi czas tylko z rzadka pokonując niewielkie przewyższenia. Jeśli dodamy do tego dość gęstą sieć schronisk turystycznych oraz proturystyczną politykę dyrekcji Gorczańskiego Parku Narodowego otrzymujemy pełny obraz gór sielskich, łagodnych i przyjemnych. Oprócz Turbacza musimy w Gorcach koniecznie "zaliczyć" także Stare Wierchy, Mostownicę, Kudłoń, Gorc i Lubań.

Gorce najlepiej charakteryzuje krótki poemat Stanisława Pagaczewskiego zaczerpnięty z jego książki pt. "Znów idę na południe".

"Znów idę na południe kark Turbacza poklepać kudłaty, - Ej Ty – powiedzieć mu szorstko, by nie wyczuł czułości w głosie."
 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych