Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Tatry - widok ze Starych Wierchów

Galeria: Gorce Włącz pokaz slajdów

 
Tatry - widok ze Starych Wierchów

Tytuł zdjęcia: Tatry - widok ze Starych Wierchów


Autor: Szymon Narożniak
Data dodania: 2009-12-15
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 4172 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Gorce to jedno z najlepszych miejsc do oglądania panoramy Tatr. Żadne inne góry nie są tak blisko (ok. 20 km w linii prostej) i tak wysoko (Turbacz 1310 m n.p.m.) w stosunku do Tatr. Nawet w niepogodne dni widok najwyższych polskich gór robi ogromne wrażenie. Czasem spowijające Tatry chmury tylko potęgują te odczucia. Zwłaszcza, jak w szarej zasłonie trafi się niewielki prześwit, w którym dostrzeżemy kawałek góry... bardzo, ale to bardzo wysoko.
Kraina: Gorce
Województwo: małopolskie
Tagi: punkty widokowe  
Schowaj mapę

Gorce

Gorce to jedne z najbardziej przaśnych gór w Polsce. Niezbyt wysokie z licznymi odkrytymi przestrzeniami, których tutaj nie nazywa się halami tylko polanami, są wymarzonymi górami dla osób stawiających pierwsze kroki na turystycznym szlaku. Poza tym ich największą zaletą jest położenie - tylko 30 km w linii prostej od Tatr co sprawia, że widoki w Gorcach należą do najpiękniejszych w naszym kraju. Gorce to góry sentymentalne - idealne na samotną wędrówkę z plecakiem lub we dwoje z ukochaną dziewczyną.

Gorce to także góry bardzo przyjazne - pasmowy układ wzniesień powoduje, że raz zdobywszy pewną wysokość utrzymujemy ją przez długi czas tylko z rzadka pokonując niewielkie przewyższenia. Jeśli dodamy do tego dość gęstą sieć schronisk turystycznych oraz proturystyczną politykę dyrekcji Gorczańskiego Parku Narodowego otrzymujemy pełny obraz gór sielskich, łagodnych i przyjemnych. Oprócz Turbacza musimy w Gorcach koniecznie "zaliczyć" także Stare Wierchy, Mostownicę, Kudłoń, Gorc i Lubań.

Gorce najlepiej charakteryzuje krótki poemat Stanisława Pagaczewskiego zaczerpnięty z jego książki pt. "Znów idę na południe".

"Znów idę na południe kark Turbacza poklepać kudłaty, - Ej Ty – powiedzieć mu szorstko, by nie wyczuł czułości w głosie."
 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Zastygłam przed tym zdjęciem, jakbym siedziała na ławce przed schroniskiem a odwilżowa woda z dachu kap, kap mi do butów.....Na dole - linoryt, wyżej - miedzioryt, na wierzchu - akwarela....Wszystko dosłodzone delikatnie kolorem....Wykwintna potrawa. Smakowita...:-)

Autor: Anna Miszalska-Gąsienica   Dodano: 2009-12-26  12:09:07
zobacz wszystkie komentarze w serwisie