Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Droga w kierunku Maciejowej. Polana Przysłop

Galeria: Gorce Włącz pokaz slajdów

 
Droga w kierunku Maciejowej. Polana Przysłop

Tytuł zdjęcia: Droga w kierunku Maciejowej. Polana Przysłop


Autor: Szymon Narożniak
Data dodania: 2010-02-11
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 2978 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Droga z Rabki Zdrój na Maciejową i Polanę Przysłop nie jest zbyt forsowna. Po opuszczeniu miasta szlak początkowo prowadzi wśród pól. Ta część trasy jak i osiągnięty podejściem drogą przez las szczyt Maciejowej, daje możliwość podziwiania panoramy Rabki, pobliskich wzniesień Bani i Grzebienia, masywu Lubonia Wielkiego, a także w głębi pasma Babiej Góry. Jeszcze przed szczytem do szlaku czerwonego dochodzą znaki czarne z Rabki Słone. Na szczycie Maciejowej ma górną stację wyciąg narciarski Maciejiwa-Ski.
Kraina: Gorce
Województwo: małopolskie
Tagi: drogi  
Schowaj mapę

Gorce

Gorce to jedne z najbardziej przaśnych gór w Polsce. Niezbyt wysokie z licznymi odkrytymi przestrzeniami, których tutaj nie nazywa się halami tylko polanami, są wymarzonymi górami dla osób stawiających pierwsze kroki na turystycznym szlaku. Poza tym ich największą zaletą jest położenie - tylko 30 km w linii prostej od Tatr co sprawia, że widoki w Gorcach należą do najpiękniejszych w naszym kraju. Gorce to góry sentymentalne - idealne na samotną wędrówkę z plecakiem lub we dwoje z ukochaną dziewczyną.

Gorce to także góry bardzo przyjazne - pasmowy układ wzniesień powoduje, że raz zdobywszy pewną wysokość utrzymujemy ją przez długi czas tylko z rzadka pokonując niewielkie przewyższenia. Jeśli dodamy do tego dość gęstą sieć schronisk turystycznych oraz proturystyczną politykę dyrekcji Gorczańskiego Parku Narodowego otrzymujemy pełny obraz gór sielskich, łagodnych i przyjemnych. Oprócz Turbacza musimy w Gorcach koniecznie "zaliczyć" także Stare Wierchy, Mostownicę, Kudłoń, Gorc i Lubań.

Gorce najlepiej charakteryzuje krótki poemat Stanisława Pagaczewskiego zaczerpnięty z jego książki pt. "Znów idę na południe".

"Znów idę na południe kark Turbacza poklepać kudłaty, - Ej Ty – powiedzieć mu szorstko, by nie wyczuł czułości w głosie."
 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych