Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Łowicz. Boże Ciało 2013.

Galeria: Mazowsze Włącz pokaz slajdów

 
Łowicz. Boże Ciało 2013.

Tytuł zdjęcia: Łowicz. Boże Ciało 2013.


Autor: ElaJ
Data dodania: 2013-05-30
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 13  Odsłon: 2245 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Miejscowość: Łowicz
Kraina: Mazowsze
Województwo: łódzkie
 
Schowaj mapę

Mazowsze

Mazowsze zwykliśmy postrzegać, jako tereny położone wokół Warszawy i w jej okolicach, które powszechnie postrzegane są jako dość mało atrakcyjnie turystycznie. Tymczasem Mazowsze to także Puszcza Kampinoska, Pojezierze Gostynińskie i okolice Płocka.

Mazowsze to także dwie wielkie rzeki: Wisła i Narew, które na ogromnych obszarach kształtują krajobraz tej krainy. Trudno w to uwierzyć, ale w granicach samej aglomeracji warszawskiej na Wiśle znajdują się aż cztery rezerwaty ścisłe: Łachy Brzeskie, Wyspy Świderskie, Wyspy Zawadowskie oraz Ławice Kiełpińskie. Z rzek Mazowsza warto także wymienić Wkrę (doskonałą do spływów kajakowych oraz do kąpieli), Skrwę Prawą (objętą Brudzeńskim Parkiem Krajobrazowym) oraz Skrwę Lewą (przepływającą przez Pojezierze Gostynińskie).

Wbrew powszechnej opinii Mazowsze nie jest wcale krainą  płaską. W samej Warszawie Góry Szwedzkie (koło Bemowa) osiągają 113 m n.p.m. W Puszczy Kampinoskiej – Czerwińskie Góry, a w pobliżu nich najwyższe szczyty: Lisia Góra i Krzywa Góra osiągają 90 m n.p.m., a w pobliżu Wólki Węglowej i bagna Łuże góry wznoszą się na wysokość 103 i 106 m n.p.m. Wszystkie te wzniesienia górują nad okolicą i rozciągają się z nich urzekające krajobrazy.

Mazowsze to także wspaniała historia i zabytki. Do najbardziej znanych, oprócz tych znajdujących się w samej Warszawie, należą Żelazowa Wola, Jabłonna, Łowicz, Brochów, Ciechanów, Płock, Czerwińsk nad Wisłą, Pułtusk, Modlin, Liw.
 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Bardzo dziękuję za odwiedziny i tak dobre oceny moich zdjęć z Łowicza:) Łowicz i łowicka sztuka ludowa to moje ulubione klimaty:) Pozdrawiam Wszystkich serdecznie:)

Autor: ElaJ   Dodano: 2013-05-31  09:25:01
Faktycznie urocza:)

Autor: Krystyna   Dodano: 2013-05-31  09:21:37
bardzo interesujący fotoreportaż ; Elu, Ty zawsze jesteś na posterunku i zdajesz nam relację ; serdeczności :)))

Autor: Słonecznik (Maryla)   Dodano: 2013-05-30  20:50:09
fantastyczne takie zdiecia zyja i bardzo milo sie je oglada

Autor: Artur Bilinski   Dodano: 2013-05-30  20:44:51
zobacz wszystkie komentarze w serwisie