Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Szczypiorno. Krowa i wianek.

Galeria: Mazowsze Włącz pokaz slajdów

 
Szczypiorno. Krowa i wianek.

Tytuł zdjęcia: Szczypiorno. Krowa i wianek.


Autor: ElaJ
Data dodania: 2015-06-19
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 13  Odsłon: 1081 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Kiedyś widziałam w necie zdjęcie krowy przystrojonej wiankiem. Pamiętam, że bardzo mi się ono spodobało. Robiąc zdjęcia krowom nad Wkrą przypomniałam sobie o tym zdjęciu i postanowiłam zrobić podobne. Myślałam, że łatwo uda mi się zrealizować mój pomysł, bo nad Wkrą pasło się kilkanaście krów a na brzegu kwitły fotogeniczne żółte kwiaty. Przez kilkadziesiąt minut zrywałam kwiaty i plotłam wianek w nadziei na fajne fotki. Zadowolona, z gotowym wiankiem zbliżyłam się do jednej z krów. Ku mojemu zaskoczeniu krowa widząc wianek pośpiesznie podbiegła do mnie, powąchała kwiatki i w ciągu sekundy zjadła cały wianek z wielkim smakiem. A to jedyne zdjęcie, które udało mi się przy tej okazji zrobić. Spróbuję innym razem z innym wiankiem i może inną krową :(
Miejscowość: Szczypiorno
Kraina: Mazowsze
Województwo: mazowieckie
 
Schowaj mapę

Mazowsze

Mazowsze zwykliśmy postrzegać, jako tereny położone wokół Warszawy i w jej okolicach, które powszechnie postrzegane są jako dość mało atrakcyjnie turystycznie. Tymczasem Mazowsze to także Puszcza Kampinoska, Pojezierze Gostynińskie i okolice Płocka.

Mazowsze to także dwie wielkie rzeki: Wisła i Narew, które na ogromnych obszarach kształtują krajobraz tej krainy. Trudno w to uwierzyć, ale w granicach samej aglomeracji warszawskiej na Wiśle znajdują się aż cztery rezerwaty ścisłe: Łachy Brzeskie, Wyspy Świderskie, Wyspy Zawadowskie oraz Ławice Kiełpińskie. Z rzek Mazowsza warto także wymienić Wkrę (doskonałą do spływów kajakowych oraz do kąpieli), Skrwę Prawą (objętą Brudzeńskim Parkiem Krajobrazowym) oraz Skrwę Lewą (przepływającą przez Pojezierze Gostynińskie).

Wbrew powszechnej opinii Mazowsze nie jest wcale krainą  płaską. W samej Warszawie Góry Szwedzkie (koło Bemowa) osiągają 113 m n.p.m. W Puszczy Kampinoskiej – Czerwińskie Góry, a w pobliżu nich najwyższe szczyty: Lisia Góra i Krzywa Góra osiągają 90 m n.p.m., a w pobliżu Wólki Węglowej i bagna Łuże góry wznoszą się na wysokość 103 i 106 m n.p.m. Wszystkie te wzniesienia górują nad okolicą i rozciągają się z nich urzekające krajobrazy.

Mazowsze to także wspaniała historia i zabytki. Do najbardziej znanych, oprócz tych znajdujących się w samej Warszawie, należą Żelazowa Wola, Jabłonna, Łowicz, Brochów, Ciechanów, Płock, Czerwińsk nad Wisłą, Pułtusk, Modlin, Liw.
 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
+++++

Autor: rajrar48   Dodano: 2015-06-23  10:48:19
wianki są jadalne :-) krowa się nie myli :-)))

Autor: Stanisław Ł   Dodano: 2015-06-23  07:34:25
zobacz wszystkie komentarze w serwisie