Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Konstancin-Jeziorna. Zabytkowa willa MOJA.

Galeria: Mazowsze Włącz pokaz slajdów

 
Konstancin-Jeziorna. Zabytkowa willa MOJA.

Tytuł zdjęcia: Konstancin-Jeziorna. Zabytkowa willa MOJA.


Autor: ElaJ
Data dodania: 2010-10-12
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 1  Odsłon: 3922 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Zbudowana w 1910 r. wg proj. Bronisława Czosnowskiego dla Stefana Laurysiewicza  przemysłowca, mecenasa sztuki, związanego z polską cyganerią artystyczną w Paryżu, przyjaciela malarza Józefa Pankiewicza ( był przez niego portretowany ) i pisarki Gabrieli Zapolskiej.
Miejscowość: Konstancin-Jeziorna
Kraina: Mazowsze
Województwo: mazowieckie
 
Schowaj mapę

Mazowsze

Mazowsze zwykliśmy postrzegać, jako tereny położone wokół Warszawy i w jej okolicach, które powszechnie postrzegane są jako dość mało atrakcyjnie turystycznie. Tymczasem Mazowsze to także Puszcza Kampinoska, Pojezierze Gostynińskie i okolice Płocka.

Mazowsze to także dwie wielkie rzeki: Wisła i Narew, które na ogromnych obszarach kształtują krajobraz tej krainy. Trudno w to uwierzyć, ale w granicach samej aglomeracji warszawskiej na Wiśle znajdują się aż cztery rezerwaty ścisłe: Łachy Brzeskie, Wyspy Świderskie, Wyspy Zawadowskie oraz Ławice Kiełpińskie. Z rzek Mazowsza warto także wymienić Wkrę (doskonałą do spływów kajakowych oraz do kąpieli), Skrwę Prawą (objętą Brudzeńskim Parkiem Krajobrazowym) oraz Skrwę Lewą (przepływającą przez Pojezierze Gostynińskie).

Wbrew powszechnej opinii Mazowsze nie jest wcale krainą  płaską. W samej Warszawie Góry Szwedzkie (koło Bemowa) osiągają 113 m n.p.m. W Puszczy Kampinoskiej – Czerwińskie Góry, a w pobliżu nich najwyższe szczyty: Lisia Góra i Krzywa Góra osiągają 90 m n.p.m., a w pobliżu Wólki Węglowej i bagna Łuże góry wznoszą się na wysokość 103 i 106 m n.p.m. Wszystkie te wzniesienia górują nad okolicą i rozciągają się z nich urzekające krajobrazy.

Mazowsze to także wspaniała historia i zabytki. Do najbardziej znanych, oprócz tych znajdujących się w samej Warszawie, należą Żelazowa Wola, Jabłonna, Łowicz, Brochów, Ciechanów, Płock, Czerwińsk nad Wisłą, Pułtusk, Modlin, Liw.
 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Rzeczywiście urokliwie jest w Konstancinie. Warto wybrać się na spacer po zadbanym Parku Zdrojowym, przystanąć przy tężni i obejrzeć zabytkowe wille w centrum. Potem odpocząć na parkowej ławce lub jak kto lubi ( i ma za co ) odwiedzić stylowe CH Stara Papiernia z licznymi kafejkami. Konstancin ma swój klimat, duże działki, dużo zabytkowych willi, dużo zieleni.Szkoda tylko, że część starych willi niszczeje, a przeznaczone na sprzedaż długo nie znajdują nabywców.

Autor: ElaJ   Dodano: 2010-10-12  13:44:00
Piękne zdjęcie ładnego obiektu. Szczerze mówiąc nie wiedziałem, że w Konstancinie jest tak urokliwie.

Autor: piotr55   Dodano: 2010-10-12  12:45:11
zobacz wszystkie komentarze w serwisie