Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Sromów. Muzeum Ludowe Rodziny Brzozowskich.

Galeria: Mazowsze Włącz pokaz slajdów

 
Sromów. Muzeum Ludowe Rodziny Brzozowskich.

Tytuł zdjęcia: Sromów. Muzeum Ludowe Rodziny Brzozowskich.


Autor: ElaJ
Data dodania: 2011-06-28
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 13  Odsłon: 2755 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: W muzeum znajduje się zbiór ok. 600 rzeźb wykonanych przez założyciela muzeum Juliana Brzozowskiego. Ok. 400 rzeźb to figury ruchome skupione w tematyczne sceny. Ruchome obrazy nawiązują do świąt religijnych oraz życia wsi łowickiej.
Miejscowość: Sromów
Kraina: Mazowsze
Województwo: łódzkie
 
Schowaj mapę

Mazowsze

Mazowsze zwykliśmy postrzegać, jako tereny położone wokół Warszawy i w jej okolicach, które powszechnie postrzegane są jako dość mało atrakcyjnie turystycznie. Tymczasem Mazowsze to także Puszcza Kampinoska, Pojezierze Gostynińskie i okolice Płocka.

Mazowsze to także dwie wielkie rzeki: Wisła i Narew, które na ogromnych obszarach kształtują krajobraz tej krainy. Trudno w to uwierzyć, ale w granicach samej aglomeracji warszawskiej na Wiśle znajdują się aż cztery rezerwaty ścisłe: Łachy Brzeskie, Wyspy Świderskie, Wyspy Zawadowskie oraz Ławice Kiełpińskie. Z rzek Mazowsza warto także wymienić Wkrę (doskonałą do spływów kajakowych oraz do kąpieli), Skrwę Prawą (objętą Brudzeńskim Parkiem Krajobrazowym) oraz Skrwę Lewą (przepływającą przez Pojezierze Gostynińskie).

Wbrew powszechnej opinii Mazowsze nie jest wcale krainą  płaską. W samej Warszawie Góry Szwedzkie (koło Bemowa) osiągają 113 m n.p.m. W Puszczy Kampinoskiej – Czerwińskie Góry, a w pobliżu nich najwyższe szczyty: Lisia Góra i Krzywa Góra osiągają 90 m n.p.m., a w pobliżu Wólki Węglowej i bagna Łuże góry wznoszą się na wysokość 103 i 106 m n.p.m. Wszystkie te wzniesienia górują nad okolicą i rozciągają się z nich urzekające krajobrazy.

Mazowsze to także wspaniała historia i zabytki. Do najbardziej znanych, oprócz tych znajdujących się w samej Warszawie, należą Żelazowa Wola, Jabłonna, Łowicz, Brochów, Ciechanów, Płock, Czerwińsk nad Wisłą, Pułtusk, Modlin, Liw.
 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Wszystkie figurki tu się ruszają a wiatrak się kręci. W głębi narciarze zjeżdżają po skoczni, a wśród nich figurka Adama Małysza. Dziękuję za komentarz i pozdrawiam serdecznie:)))

Autor: ElaJ   Dodano: 2011-06-29  13:23:48
zobacz wszystkie komentarze w serwisie