Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Żywicowanie.

Galeria: Dębno Włącz pokaz slajdów

 
Żywicowanie.

Tytuł zdjęcia: Żywicowanie.


Autor: Eugeniusz Jankowski
Data dodania: 2015-07-19
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 13  Odsłon: 1602 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Miejscowość: Dębno
Kraina: Pojezierze Myśliborskie
Województwo: zachodniopomorskie
 
Schowaj mapę

Dębno

Dębno to małe urokliwe miasteczko liczące ok. 15 tys. mieszkańców położone w dorzeczu Myśli. Malowniczo położone jeziora, piękne krajobrazy, bliskość przyrody stanowią o niewątpliwym uroku tego miejsca. Miasto słynie z maratonu oraz bogatych złóż ropy naftowej i gazu.
 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Żywicowanie.
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
W dzieciństwie pomagałem przy żywicowaniu podczas wakacji. :) W galerii Woziwoda jest kilka zdjęć spał żywiczarskich sosny, które na szczęście nie zostaną wycięte, jako że teraz już znajdują się w granicach rezerwatu Dolina Rzeki Brdy.

Autor: borowiak   Dodano: 2015-07-19  10:57:58
Ma kolega rację, te spały były robione 30 lat temu przez mojego wuja, z tego względu mam ogromny sentyment do tego jedynego żywicowanego lasu w okolicy jaki pozostał nie wycięty. Myślę że te sosny mają ok. 100 lat. Teraz już się nie pozyskuje żywicy więc pozostaną tylko fotografie. Wstawię jeszcze inne zdjęcie na którym będzie widać dokładniej te drzewa. Pozdrawiam.

Autor: Eugeniusz Jankowski   Dodano: 2015-07-19  10:51:50
Ciekawa tu była gospodarka leśna. Spały żywiczarskie robiono na 5 - 6 lat przed planowanym wycięciem drzewa, a wiek rębności sosen to około 100 lat. Ile lat mają te sosny ? Na pewno nie lat 100. Nie zawsze jednak je wycinano. Od 1994 roku w Polsce już się nie żywicuje sosen. Na takich cienkich, nierębnych sosnach jeszcze nie widziałem spał żywiczarskich.

Autor: borowiak   Dodano: 2015-07-19  10:09:59
zobacz wszystkie komentarze w serwisie