Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Droga do Gogolic. Pojezierze Myśliborskie

Galeria: Pojezierze Myśliborskie Włącz pokaz slajdów

 
Droga do Gogolic. Pojezierze Myśliborskie

Tytuł zdjęcia: Droga do Gogolic. Pojezierze Myśliborskie


Autor: Krzysztof Rusiecki
Data dodania: 2010-05-17
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.33  Ocen: 3  Odsłon: 2233 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Pojezierze Myśliborskie leży niemal na krańcu Polski. Bliżej stąd do niedalekiego Berlina niż do Warszawy. Lekko pofałdowany krajobraz z licznymi jeziorami jest wymarzonym miejscem na rower, co doskonale oddaje zdjęcie powyżej. Droga z Trzcińska Zdroju do Gogolic to nie jedyne miejsce, które warto polecić cyklistom. Niezwykłej urody jest także droga z Morynia do Starych Łysogórek oraz drogi w tzw. Karpatach Cedyńskich, w okolicach Bielinka i Zatoni.
Tagi: drogi  
Schowaj mapę

Pojezierze Myśliborskie

Pojezierze Myśliborskie rozciąga się pomiędzy doliną Odry a doliną górnej Płoni. Na jego krajobraz składają się dość niskie pagórkowate moreny czołowe (wzniesione 20-40 m ponad leżącą na pd. Równinę Gorzowską). Najwyższe wzniesienie - Zwierzyniec, położone na zach. od Chojny, osiąga wysokość 167 m.n.p.m.. Pomiędzy ukształtowanymi przez cofający się lodowiec wzniesieniami rozpościerają się piękne, duże jeziora i malownicze strumienie, płynące zazwyczaj w głębokich jarach i wąwozach.

Największe skupiska jezior znajdują się koło Myśliborza i Lipian, Trzcińska - Zdroju, Chojny oraz Barlinka. Większe kompleksy leśne występują natomiast tylko nad Odrą i pomiędzy Barlinkiem a Gorzowem Wielkopolskim. Szczególnie cennym obiektem przyrodniczym jest rez. przyrody „Skalisty jar Libberta", jedyne na Pomorzu zbocze doliny pokryte skałami wapiennymi, zlepieńcami piaskowymi i głazami narzutowymi.

 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
mój ulubiony rzepak ;0) bardzo podoba mi się ta droga...kojarzy się z wakacjami

Autor: Joanna Mamczur (Obiektyw subiektywny)   Dodano: 2011-02-11  20:29:26
zobacz wszystkie komentarze w serwisie