Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Wolsztyn. Dni Pary 2010

Galeria: Wolsztyn Włącz pokaz slajdów

 
Wolsztyn. Dni Pary 2010

Tytuł zdjęcia: Wolsztyn. Dni Pary 2010


Autor: Szymon Narożniak
Data dodania: 2010-05-17
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 3  Odsłon: 3903 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Ważnym elementem, odbywających się na początku maja, wolsztyńskich Dni Pary jest akcja ratowania starych lokomotyw. Dzięki środkom finansowym zebranym podczas Parady Parowozów, w ramach zbiórki publicznej oraz sprzedaży okolicznościowych pamiątek, co roku w Wolsztynie odnawiany jest jeden parowóz. Oglądając już drugi rok z rzędu tą nieprawdopodobną wprost imprezę muszę przyznać, że warta jest każdych pieniędzy.
Miejscowość: Wolsztyn
Kraina: Wielkopolska
Województwo: wielkopolskie
Tagi: imprezy kolej ludzie  
Schowaj mapę

Wolsztyn

Wolsztyn to nadzwyczaj urokliwa miejscowość położona w południowo-zachodniej Wielkopolsce na pograniczu Pojezierza Poznańskiego i Pojezierza Lubuskiego.

Najbardziej wartościowym i unikatowym zabytkiem Wolsztyna jest jedyna w Europie czynna parowozownia, do której pielgrzymują miłośnicy kolei z całego świata. W sumie w Wolsztynie jest ponad 30 parowozów - większość z nich nadal sprawna technicznie. Na początku maja odbywają się tutaj tzw. Dni Pary, których kulminacyjnym momentem jest parada parowozów - jedno z najbardziej spektakularnych przedstawień plenerowych w Polsce.

Poza parowozami Wolsztyn ma także szeregi innych niezwykle ciekawych atrakcji m.in. dwa muzea: Marcina Rożka - znanego rzeźbiarza oraz Roberta Kocha - odkrywcy bakterii gruźlicy. Położony nad dwoma jeziorami Wolsztyn poszczycić się może także przepięknym parkiem miejskim oraz malowniczym Skansen Budownictwa Ludowego Zachodniej Wielkopolski.

 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Wolsztyn. Dni Pary 2010
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Wąs jak u Zagłoby :)

Autor: Aleksandra Białas   Dodano: 2010-05-17  23:59:45
zobacz wszystkie komentarze w serwisie