Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Wolsztyn - parowozownia

Galeria: Wolsztyn Włącz pokaz slajdów

 
Wolsztyn - parowozownia

Tytuł zdjęcia: Wolsztyn - parowozownia


Autor: Szymon Narożniak
Data dodania: 2009-05-07
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 3082 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Wolsztyńska parowozownia to normalny zakład pracy, w którym pracuje ok. 30 osób, w tym 13 maszynistów. Aby wyruszyć w poranny kurs do odległego o 72 km Poznania każdy z nich musi przyjść do pracy na długo przed wyruszeniem w drogę. Uruchomienie parowozu to długa i wymagająca praca.
Miejscowość: Wolsztyn
Kraina: Wielkopolska
Województwo: wielkopolskie
Tagi: kolej  
Schowaj mapę

Wolsztyn

Wolsztyn to nadzwyczaj urokliwa miejscowość położona w południowo-zachodniej Wielkopolsce na pograniczu Pojezierza Poznańskiego i Pojezierza Lubuskiego.

Najbardziej wartościowym i unikatowym zabytkiem Wolsztyna jest jedyna w Europie czynna parowozownia, do której pielgrzymują miłośnicy kolei z całego świata. W sumie w Wolsztynie jest ponad 30 parowozów - większość z nich nadal sprawna technicznie. Na początku maja odbywają się tutaj tzw. Dni Pary, których kulminacyjnym momentem jest parada parowozów - jedno z najbardziej spektakularnych przedstawień plenerowych w Polsce.

Poza parowozami Wolsztyn ma także szeregi innych niezwykle ciekawych atrakcji m.in. dwa muzea: Marcina Rożka - znanego rzeźbiarza oraz Roberta Kocha - odkrywcy bakterii gruźlicy. Położony nad dwoma jeziorami Wolsztyn poszczycić się może także przepięknym parkiem miejskim oraz malowniczym Skansen Budownictwa Ludowego Zachodniej Wielkopolski.

 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Wolsztyn - parowozownia
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Jak miło zobaczyć jeszcze parowóz i prawdziwego maszynistę. To były czasy gdy słychać było w oddali ciufu, ciufu.:) Już nie wrócą te dni. Świetne zdjęcie... sentymentalne.

Autor: Krzysztof Wydra   Dodano: 2009-05-07  19:39:01
zobacz wszystkie komentarze w serwisie