Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Kulminacyjny moment parady parowozów

Galeria: Wolsztyn Włącz pokaz slajdów

 
Kulminacyjny moment parady parowozów

Tytuł zdjęcia: Kulminacyjny moment parady parowozów


Autor: Szymon Narożniak
Data dodania: 2009-05-16
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 2636 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Po przejeździe indywidualnym wszystkie parowozy łączą się w jedną wielką kawalkadę dymu i pary. Dla tego widoku tysiące turystów przyjeżdża co roku do Wolsztyna z najdalszych zakątków naszego globu. Nidzie indziej na świecie czegoś takiego zobaczyć nie można...
Miejscowość: Wolsztyn
Kraina: Wielkopolska
Województwo: wielkopolskie
Tagi: kolej  
Schowaj mapę

Wolsztyn

Wolsztyn to nadzwyczaj urokliwa miejscowość położona w południowo-zachodniej Wielkopolsce na pograniczu Pojezierza Poznańskiego i Pojezierza Lubuskiego.

Najbardziej wartościowym i unikatowym zabytkiem Wolsztyna jest jedyna w Europie czynna parowozownia, do której pielgrzymują miłośnicy kolei z całego świata. W sumie w Wolsztynie jest ponad 30 parowozów - większość z nich nadal sprawna technicznie. Na początku maja odbywają się tutaj tzw. Dni Pary, których kulminacyjnym momentem jest parada parowozów - jedno z najbardziej spektakularnych przedstawień plenerowych w Polsce.

Poza parowozami Wolsztyn ma także szeregi innych niezwykle ciekawych atrakcji m.in. dwa muzea: Marcina Rożka - znanego rzeźbiarza oraz Roberta Kocha - odkrywcy bakterii gruźlicy. Położony nad dwoma jeziorami Wolsztyn poszczycić się może także przepięknym parkiem miejskim oraz malowniczym Skansen Budownictwa Ludowego Zachodniej Wielkopolski.

 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Kulminacyjny moment parady parowozów
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych