Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Roztoczańskie pagórki gdzieś w okolicach Gorajca

Galeria: Roztocze Włącz pokaz slajdów

 
Roztoczańskie pagórki gdzieś w okolicach Gorajca

Tytuł zdjęcia: Roztoczańskie pagórki gdzieś w okolicach Gorajca


Autor: Krzysztof Wydra
Data dodania: 2009-11-29
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 2546 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Zdjęcie to zostało wykonane w okolicach miejscowości Gorajec. Dziś jest mi ciężko określić gdzie dokładnie, bo zdjęcie pochodzi z 2003 roku. Jechałem tego dnia z kierunku Janowa Lubelskiego w stronę Zamościa. Podróż zaplanowałem tak, aby przejechać nowo otwartą trasą omijającą Biłgoraj. W miejscowości Frampol nie skręca się w kierunku Biłgoraja ( w prawo ), lecz jedzie się prosto bardzo malowniczą trasą prowadzącą przez ciekawe roztoczańskie tereny. Powiem tylko tyle, jak trafi się na piękną pogodę, to żeby nacieszyć oczy i duszę powinno się jechać z prędkością około 30 km/h.
Kraina: Roztocze
Województwo: lubelskie
Tagi: pola i łąki  
Schowaj mapę

Roztocze

Roztocze to jedna z najpiękniejszych krain w Polsce. To teren o bardzo zróżnicowanym krajobrazie, poczynając od rozległych płaskich przestrzeni, poprzez dzikie puszcze, na iście górskich widokach kończąc. Najwyższe wzniesienia Roztocza leżące po stronie polskiej - Długi Goraj i Wielki Dział sięgają prawie 400 m n.p.m.

Za to w Szczebrzeszyńskim Parku Krajobrazowym, w okolicach Sąsiadki, spotykamy jedne z najpiękniejszych wąwozów w naszym kraju. Ich długość na kilometr kwadratowy wynosi aż 9 kilometrów i jest to jeden z najlepszych wyników w Europie. Niemniej najbardziej charakterystycznym krajobrazem Roztocza są przepiękne pofałdowane pola, poprzecinane nitkami miedz, z rosnącymi tu i ówdzie samotnymi drzewami owocowymi.

 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych