Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Sarna

Galeria: Roztocze Włącz pokaz slajdów

 
Sarna

Tytuł zdjęcia: Sarna


Autor: Bogusław Pupiec
Data dodania: 2013-09-29
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 13  Odsłon: 1265 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Miejscowość: Łabuńki
Kraina: Roztocze
Województwo: lubelskie
Tagi: przyroda zwierzęta  
Schowaj mapę

Roztocze

Roztocze to jedna z najpiękniejszych krain w Polsce. To teren o bardzo zróżnicowanym krajobrazie, poczynając od rozległych płaskich przestrzeni, poprzez dzikie puszcze, na iście górskich widokach kończąc. Najwyższe wzniesienia Roztocza leżące po stronie polskiej - Długi Goraj i Wielki Dział sięgają prawie 400 m n.p.m.

Za to w Szczebrzeszyńskim Parku Krajobrazowym, w okolicach Sąsiadki, spotykamy jedne z najpiękniejszych wąwozów w naszym kraju. Ich długość na kilometr kwadratowy wynosi aż 9 kilometrów i jest to jeden z najlepszych wyników w Europie. Niemniej najbardziej charakterystycznym krajobrazem Roztocza są przepiękne pofałdowane pola, poprzecinane nitkami miedz, z rosnącymi tu i ówdzie samotnymi drzewami owocowymi.

 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
*****

Autor: Waldemar Jan   Dodano: 2013-09-30  07:39:35
Zazdroszczę Ci Bogdanie takich spotkań. Jakoś nigdy mi się nie udaje aż tak blisko się spotkać. Okazji także zbyt wiele nie mam, bo mam ograniczone możliwości manewrowe z powodu problemu, z którym walczymy już ponad rok. Mam nadzieję, że jeszcze będę miał okazję wyrwać się z domu i włóczyć się po lasach i bezdrożach. Co do zdjęcia, to bardzo mi się podoba. Ładny kadr i ostrość w sam raz.

Autor: Krzysztof Wydra   Dodano: 2013-09-29  20:06:31
zobacz wszystkie komentarze w serwisie