Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Szczebrzeszyn, synagoga.

Galeria: Roztocze Włącz pokaz slajdów

 
Szczebrzeszyn, synagoga.

Tytuł zdjęcia: Szczebrzeszyn, synagoga.


Autor: Grzegorz Opaliński
Data dodania: 2013-09-29
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 13  Odsłon: 868 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Pierwsza wzmianka o synagodze w Sz. pochodzi z 1584 r. Obecną wzniesiono na pocz. XVII w. prawdopodobnie na miejscu poprzedniej. Byla dwa razy niszczona - w 1648 r. przez wojska Chmielnickiego a w 1940 r. przez Niemców. Odbudowano ją w l. 1957- 63. Obecnie mieści się tu dom kultury.
Miejscowość: Szczebrzeszyn
Kraina: Roztocze
Województwo: lubelskie
Tagi: judaica  
Schowaj mapę

Roztocze

Roztocze to jedna z najpiękniejszych krain w Polsce. To teren o bardzo zróżnicowanym krajobrazie, poczynając od rozległych płaskich przestrzeni, poprzez dzikie puszcze, na iście górskich widokach kończąc. Najwyższe wzniesienia Roztocza leżące po stronie polskiej - Długi Goraj i Wielki Dział sięgają prawie 400 m n.p.m.

Za to w Szczebrzeszyńskim Parku Krajobrazowym, w okolicach Sąsiadki, spotykamy jedne z najpiękniejszych wąwozów w naszym kraju. Ich długość na kilometr kwadratowy wynosi aż 9 kilometrów i jest to jeden z najlepszych wyników w Europie. Niemniej najbardziej charakterystycznym krajobrazem Roztocza są przepiękne pofałdowane pola, poprzecinane nitkami miedz, z rosnącymi tu i ówdzie samotnymi drzewami owocowymi.

 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych