Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Rezerwat Czartowe Pole

Galeria: Roztocze Włącz pokaz slajdów

 
Rezerwat Czartowe Pole

Tytuł zdjęcia: Rezerwat Czartowe Pole


Autor: Małgorzata Kosik
Data dodania: 2009-02-09
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 13  Odsłon: 8648 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Rezerwat utworzono w 1958 roku dla ochrony kilkunastokilometrowego odcinka rzeki Sopot w okolicach miejscowości Hamernia. Na tym odcinku rzeczka tworzy szereg niezwykle malowniczych wodospadów, z których największy ma wysokość ok. 1,5 metra. Osobliwością rezerwatu są ruiny ordynackiej papierni, otoczone niemal pierwotnym lasem. Z turystycznego i krajobrazowego punktu widzenia rezerwat Czartowe Pole dorównuje, a pod wieloma względami nawet przewyższa słynny rezerwat „Nad Tanwią" w niedalekich Rebizantach.
Miejscowość: Hamernia
Kraina: Roztocze
Województwo: lubelskie
Tagi: rzeki  
Schowaj mapę

Roztocze

Roztocze to jedna z najpiękniejszych krain w Polsce. To teren o bardzo zróżnicowanym krajobrazie, poczynając od rozległych płaskich przestrzeni, poprzez dzikie puszcze, na iście górskich widokach kończąc. Najwyższe wzniesienia Roztocza leżące po stronie polskiej - Długi Goraj i Wielki Dział sięgają prawie 400 m n.p.m.

Za to w Szczebrzeszyńskim Parku Krajobrazowym, w okolicach Sąsiadki, spotykamy jedne z najpiękniejszych wąwozów w naszym kraju. Ich długość na kilometr kwadratowy wynosi aż 9 kilometrów i jest to jeden z najlepszych wyników w Europie. Niemniej najbardziej charakterystycznym krajobrazem Roztocza są przepiękne pofałdowane pola, poprzecinane nitkami miedz, z rosnącymi tu i ówdzie samotnymi drzewami owocowymi.

 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Pięknie zdaje się że mam takie zdjęcie latem Pozdrawiam!

Autor: Marek Ryś   Dodano: 2010-04-05  21:51:37
zobacz wszystkie komentarze w serwisie