Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Czartowe Pole

Galeria: Roztocze Włącz pokaz slajdów

 
Czartowe Pole

Tytuł zdjęcia: Czartowe Pole


Autor: Edward Piotr Zawiślak
Data dodania: 2021-10-19
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 925 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Rezerwat przyrody Czartowe Pole znajduje się na terenie gmin Józefów i Susiec w województwie lubelskim, leży w obrębie Parku Krajobrazowego Puszczy Solskiej. Utworzony w 1958 roku celem ochrony doliny rzeki Sopot. Przez część rezerwatu Czartowe Pole prowadzi ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna utworzona przez Nadleśnictwo Józefów. Ścieżka prowadzi stromymi zboczami do koryta rzeki z licznymi mostkami i wije się raz po jednej raz po drugiej stronie rzeki wśród omszonych i powalonych drzew oraz pięknych obuwników pospolitych.
Miejscowość: Józefów
Kraina: Roztocze
Województwo: lubelskie
Schowaj mapę

Roztocze

Roztocze to jedna z najpiękniejszych krain w Polsce. To teren o bardzo zróżnicowanym krajobrazie, poczynając od rozległych płaskich przestrzeni, poprzez dzikie puszcze, na iście górskich widokach kończąc. Najwyższe wzniesienia Roztocza leżące po stronie polskiej - Długi Goraj i Wielki Dział sięgają prawie 400 m n.p.m.

Za to w Szczebrzeszyńskim Parku Krajobrazowym, w okolicach Sąsiadki, spotykamy jedne z najpiękniejszych wąwozów w naszym kraju. Ich długość na kilometr kwadratowy wynosi aż 9 kilometrów i jest to jeden z najlepszych wyników w Europie. Niemniej najbardziej charakterystycznym krajobrazem Roztocza są przepiękne pofałdowane pola, poprzecinane nitkami miedz, z rosnącymi tu i ówdzie samotnymi drzewami owocowymi.

 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych