Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Szumy nad Tanwią

Galeria: Roztocze Włącz pokaz slajdów

 
Szumy nad Tanwią

Tytuł zdjęcia: Szumy nad Tanwią


Autor: Edward Piotr Zawiślak
Data dodania: 2021-10-19
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 13  Odsłon: 2044 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Szumy nad Tanwią Za jeden z najpiękniejszych szlaków na Roztoczu jest uznawany szlak szumów. Małe, malownicze wodospady zwane są lokalnie szumami, szypotami, sopotami lub porohami. Szlak robi największe wrażenie, gdy pokonuje się go od strony parkingu. Mijamy najpierw samotny, największy szum, potem kilka mniejszych (dodane do PK 10.06.2020) i wreszcie składającą się z 24 progów serię wodospadów w Rebizantach.
Miejscowość: Rebizanty
Kraina: Roztocze
Województwo: lubelskie
Schowaj mapę

Roztocze

Roztocze to jedna z najpiękniejszych krain w Polsce. To teren o bardzo zróżnicowanym krajobrazie, poczynając od rozległych płaskich przestrzeni, poprzez dzikie puszcze, na iście górskich widokach kończąc. Najwyższe wzniesienia Roztocza leżące po stronie polskiej - Długi Goraj i Wielki Dział sięgają prawie 400 m n.p.m.

Za to w Szczebrzeszyńskim Parku Krajobrazowym, w okolicach Sąsiadki, spotykamy jedne z najpiękniejszych wąwozów w naszym kraju. Ich długość na kilometr kwadratowy wynosi aż 9 kilometrów i jest to jeden z najlepszych wyników w Europie. Niemniej najbardziej charakterystycznym krajobrazem Roztocza są przepiękne pofałdowane pola, poprzecinane nitkami miedz, z rosnącymi tu i ówdzie samotnymi drzewami owocowymi.

 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
*****

Autor: Stefan Sapeta   Dodano: 2021-10-20  16:07:25
zobacz wszystkie komentarze w serwisie