Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Punkt widokowy na jezioro Jaczno. Ten mniej znany...

Galeria: Suwalszczyzna Włącz pokaz slajdów

 
Punkt widokowy na jezioro Jaczno. Ten mniej znany...

Tytuł zdjęcia: Punkt widokowy na jezioro Jaczno. Ten mniej znany...


Autor: Szymon Narożniak
Data dodania: 2020-05-24
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 13  Odsłon: 1285 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Zmierzając ze Smolników do Jaczna, pokonując największe przewyższenie na polskim niżu, gdzieś w połowie drogi natknęliśmy się na tabliczkę opisującą punkt widokowy na jezioro Jaczno. Rozejrzeliśmy się dookoła - jak okiem sięgnąć zarośla i drzewa. Tylko nikła ścieżka pod górkę kusiła obietnicą   bezkresu. Oj, bardzo nam się nie chciało... ale właśnie w tym momencie z gęstwiny drzew wyłoniły się dwie cyklistki z uśmiechami na twarzy. Po serdecznym "dzień dobry" pytanie mogło być tylko jedno - warto?. - Oj tak, bardzo warto, koniecznie, zdecydowanie i na bank. Zatem... ruszyliśmy z mozołem pod górę, a wyschnięta ziemia usuwała nam się spod stóp, znacząc osuwiskami nasze koślawe do nieba drapanie... gdy zadarliśmy głowy.. na szczycie wzniesienia, jak z wycinanki z papieru, przyżeglowały do nas trzy kasztanowe, perszerowe, suwalskie konie... a ich brunatno-czarno-szare grzbiety cięły granatową głębię nieba na pół... ech widok jeziorny, zaiste górski , ech wiosny rozkwitanie, cóż z nich gdybyż nie koni żeglowanie...
Miejscowość: Jaczno
Kraina: Suwalszczyzna
Województwo: podlaskie
 
Schowaj mapę

Suwalszczyzna

Suwalszczyzna to jedna z najpiękniejszych krain w Polsce. Wystarczy wymienić takie atrakcje, jak jezioro Hańcza, Góra Cisowa, Oz Turtulski, Głazowisko Bachanowo czy Rutka, aby uświadomić sobie, jak malownicza to ziemia. A przecież to tylko kilka miejsc, w dodatku wszystkie położone w granicach Suwalskiego Parku Krajobrazowego.

Suwalszczyzna sięga jeszcze daleko na południe. Obejmuje swym zasięgiem także jezioro Wigry i Puszczę Augustowską, przez którą prowadzi jeden z najpiękniejszych szlaków kajakowych w Polsce: Czarnej Hańczy. Nikomu nie trzeba też zachwalać uroków Augustowa i otaczających go jezior oraz szlaku Rospudy czy Blizny.

Na Suwalszczyźnie znajduje się także jeden z najwspanialszych zabytków hydrotechnicznych w Polsce – Kanał Augustowski, który jest jednocześnie najdłuższym zabytkiem w naszym kraju (ma ponad 100 km długości).
 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Tchnie spokojem.

Autor: Krzysztof T.   Dodano: 2020-05-25  14:13:11
zobacz wszystkie komentarze w serwisie